Czytasz: Specjalnie dla Was: ranking najlepszych pączkarni

Specjalnie dla Was: ranking najlepszych pączkarni

Gdzie kupić najsmaczniejsze pączki na Tłusty Czwartek?

W centrum handlowym za pączka zapłacimy mniej niż złotówkę. Ale kto chciałby w tym dniu zjeść naprawdę dobry wypiek, musi wydać więcej, nawet do 3 złotych. Prawdziwy pączek to mieszanka mąki pszennej, jajek, drożdży, mleka, masła, cukru, odrobiny spirytusu z konfiturą różaną. Smażony oczywiście w smalcu. Do tego lekko spłaszczony i z jasną obwódką na środku.

Ponad 5 godzin w kolejce po pączka!

Gdzie kupić pączki na Tłusty Czwartek w Katowicach?

Łasuchy już dawno zaznaczyli w swoich kalendarzach datę 8 lutego. Dlaczego? Wtedy obchodzimy Tłusty Czwartek. Podpowiadamy, gdzie zjemy najlepsze pączki w Katowicach.

Tłusty Czwartek w Katowicach - najlepsze pączkarnie: Piekarnia Cukiernia Michalski

Na Śląsku działają od 26 lat. Długa kolejka po pączka murowana, choć piekarnia ma kilka lokalizacji. Jeśli chcemy kupić ciastko i od razu zjeść (może będzie jeszcze ciepłe) warto pojechać na Nikiszowiec, gdzie usiądziemy w kawiarni Cafe Byfyj. Zabiegani powinni zajrzeć na Giszowiec (Plac pod Lipami 7) lub do centrum Katowic (Plac Miarki 2 oraz 3 Maja 40).

Jak zrobić domowe pączki z piekarnika?

Tłusty Czwartek w Katowicach - najlepsze pączkarnie: Pączkarnia Słowik

U Słowika zazwyczaj stoi się w kolejce po pączki, a przyciąga zapach który unosi się po ulicy 3 Maja. Ich sekret tkwi w tym, że do ręki dostajemy świeżo wypieczone i jeszcze ciepłe wypieki. Nadzienie może być wiśniowe, śliwkowe, kokosowe, czekoladowe, a nawet kawowe. Rekord czekania na pączka w Tłusty Czwartek? 5 godzin i 20 minut!

Tłusty Czwartek w Katowicach - najlepsze pączkarnie: Stara Pączkarnia

Z nutellą i bounty lub z różą i wiśnią – takie smaki najczęściej wybierają klienci Starej Pączkarni. Tam tradycja pieczenia pączków sięga 1989 roku. W Katowicach znajdziemy je na ul. 3 Maja. Na Śląsku także w Bytomiu i w Chorzowie.

Tłusty Czwartek w Katowicach - najlepsze pączkarnie: Lukier Puder

To ciepłe pączki z lodowym nadzieniem. Oczywiście nie brakuje też tradycyjnych pączków z klasycznym nadzieniem. W środku wypijemy kawę. Gdzie? W Katowicach przy ul. Chopina 2.

Tłusty Czwartek w Katowicach - najlepsze pączkarnie: Pączki na gorąco

Przy placu Gwarków, na krzyżowaniu al. Korfantego i ul. Katowickiej stoi niewielka buda. Zobaczymy tam, jak powstają pączki i dostaniemy do ręki ciepłe i świeże wypieki. W ofercie jest kilkanaście smaków i rodzajów.

Tłusty Czwartek w Katowicach - A jakie są Wasze ulubione pączkarnie? Które miejsca dodalibyście do naszej listy?

Czytaj więcej