Czytasz: Tłumy pod Spodkiem. Ostatni weekend IEM 2017

Tłumy pod Spodkiem. Ostatni weekend IEM 2017

W piątek ruszyły kolejne i zarazem ostatnie rozgrywki finałowe 11. sezonu mistrzostw świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters (IEM) w Katowicach. Najlepsi zawodnicy zmierzą się w dwóch grach: CS:GO oraz Starcraft II.

Poprzedni weekend należał do fanów legendarnej gry League of Legends. W finałach triumfowała drużyna Flash Wolves z Tajwanu o czym pisaliśmy na naszym portalu. Najbliższe dni to decydujące zmagania w Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) oraz StarCraft II. Oprócz turnieju, odbędzie się także IEM Expo, którego uczestnicy będą mogli brać udział w konkursach, obejrzeć nowinki technologiczne, porozmawiać ze znanymi w tym kręgu osobami czy pograć w strefach free to play. Wydarzeniom tym towarzyszyć będą osobne turnieje, które będą odbywać się w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

źródło: ESL

Intel Extreme Masters 2017 - CS:GO bez Virtus.pro!

Przypomnijmy, że Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) to jeden z najpopularniejszych tytułów na świecie. Podczas tej strzelanki sieciowej z gatunku first-person shooter gracze wcielają się w terrorystów lub antyterrorystów i prowadzą między sobą walkę. Faza grupowa w CS:GO rozpoczęła się w środę, ale to w piątek ruszyły ostateczne zmagania. Do światowej czołówki zespołów grających w CS:GO należy polska drużyna Virtus.pro. Jednak w czwartek, niespodziewanie "Virtusi" odpadli w fazie grupowej. Finał odbędzie się w niedzielę. Pula nagród wynosi około miliona złotych.

Intel Extreme Masters 2017 - Starcraft II

W weekend finały zostaną też rozegrane w strategii w czasie rzeczywistym StarCraft II - jednej z najpopularniejszych na świecie. Pula nagród też wynosi ok. miliona zł, a ostateczna rozgrywka również odbędzie się w niedzielę.

Intel Extreme Masters 2017 - konkurs Cosplay’ów

Konkurs najlepszych przebrań organizują wspólnie firmy Intel, Komputronik, Asus i ESL. W tej nietypowej konkurencji podczas IEM 2017 będą mogły brać osoby, które przebiorą się za postać z gier Counter Strike: Global Offensive, League of Legends, Starcraft 2, Hearthstone lub Heroes of the Storm.

>> Przeczytaj, kim są cosplay’owcy <<

Organizatorzy zapewniają, że wszystkie kostiumy będą wykonane własnoręcznie. Ponadto, bezpłatnymi biletami zostanie nagrodzonych 15 najlepszych cosplayów. Bilety trafią też w ręce pięciu cosplayerów, na których zagłosują internauci na fanpage’u ESL. Dla najlepszych trafią komputery z serii IEM, smartfony Asusa oraz myszki Buzzarda.

INTEL EXTREME MASTERS 2017 - MeetUp z YouTuberami!

Ponadto, podczas MeetUp @IEM Katowice 2017 będzie można spotkać gwiazdy polskiego YouTube. Swój udział potwierdzili m.in. Rezi, Vertez Ulaśka, Rembol, Multi, Naruciak, Dominik Łupicki, Dealereq, Poszukiwacz, czy Mamiko. W tym roku wydarzenie jest całkowicie bezpłatne.

źródło: ESL

INTEL EXTREME MASTERS 2017: GIGANTYCZNE KOLEJKI

Turniej co roku gromadzi tysiące miłośników gier komputerowych, którzy od rana ustawiają się w długich kolejkach przed wejściem. Finały sezonu Intel Extreme Masters 2017 odbywają się w Polsce po raz piąty. Transmisje finałów ubiegłorocznego, 10. sezonu Intel Extreme Masters w Katowicach, miały 34 mln widzów, a w najlepszym momencie oglądały je jednocześnie dwa miliony osób. Trzydniowa impreza przyciągnęła też do Katowic łącznie 113 tys. widzów "na żywo". Przedstawiciele organizatorów Electronic Sports League podkreślali, że było to największe wydarzenie e-sportowe w historii. Turniej był transmitowany w 26 językach na 14 platformach streamingowych. Mistrzostwa organizuje Electronic Sports League odpowiedzialna za największe doroczne turnieje najpopularniejszych gier komputerowych, m.in. Intel Extreme Masters, ESL Pro Series oraz Starcraft II World Championship Series, a także rozgrywki dla amatorów.

Czytaj więcej