Czytasz: Czysta energia w MCK
Targi infoENERGIA 2017 w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. Zobaczcie auta na prąd

Targi infoENERGIA 2017 w Katowicach

70 wystawców, warsztaty, szkolenia, punkt konsultacyjny oraz ponad 30 prelegentów z tematami dotyczącymi efektywności energetycznej, niskiej emisji oraz budynków energooszczędnych. Tak przedstawiają się targi infoENERGIA 2017, które od 23 do 24 lutego odbywają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Ich celem  jest pokazanie potencjału tkwiącego w efektywności energetycznej, a jednocześnie przybliżenie najnowszych technik oszczędzania energii i obniżania jej kosztów.

Energooszczędne produkty budowlane, techniki pozyskiwania energii, systemy grzewcze, ciepłownicze czy sprawdzone rozwiązania w zakresie zarządzania energią i efektywnością energetyczną w miastach, to nic innego jak technologiczny know how do ograniczania smogu.

A jak o smogu mowa, nie można nie wspomnieć o motoryzacji. Wśród wystawców uwagę zwiedzających bez wątpienia zwracają elektryczne samochody, prezentowane m.in. przez koncern BMW.

Przede wszystkim BMW i3, pierwszy seryjnie produkowany model elektrycznego auta o zerowej emisji spalin. Od początku do końca zaprojektowany z myślą o ochronie środowiska.

- W 2030 roku przyszłość będzie należeć do aut elektrycznych - powiedział Silesionowi  obecny na targach Tomasz Gałaszkiewicz, BMW iManager (zobacz video), rozwiewając przy okazji wiele mitów, które narosły wokół elektrycznych aut.

Czy to możliwe, by wkrótce na ulice polskich miast wyjechało milion elektrycznych samochodów? 

Ministerstwo Energii już 3 marca ogłosi konkurs na karoserię polskiego samochodu elektrycznego - poinformował minister energii Krzysztof Tchórzewski.

To częśc tzw. planu rozwoju elektromobilności, która ma, według premiera Mateusza Morawieckiego stać się wkrótce kołem zamachowym polskiej gospodarki i polskiej reindustrializacji.

Czas pokaże, czy tak się stanie, póki co na targach można oglądać nie tylko BMWi3 ale także BMWi8, sportową hybrydę o imponujących osiągach. Są także elektryczne samochody dostawcze innych producentów, motolotnia elektryczna oraz pojazdy typu quad (sportowe i odśnieżające).

Czytaj więcej