Czytasz: 2200 metrów walki z czasem

2200 metrów walki z czasem

Rajdowcy ponownie zawitają do Szombierek.

19 marca w niedzielę w Bytomiu odbędą się „Szombierki Rally Cup 2017”.

szombierki rajd
fot. Szombierki Rally Cup/Facebook

Będzie to pierwsza z czterech rund, które zaplanowano na ten rok. Trasa rajdu Szombierki Rally Cup 2017 przebiegać będzie po dobrze znanym zawodnikom oraz kibicom terenie stadionu miejskiego w Szombierkach przy ul. Frycza-Modrzewskiego 3, oraz przyległych uliczkach, dając w sumie 2200 metrów walki z czasem.

fot. Szombierki Rally Cup/Facebook

Przewidziano udział maksymalnie 70 załóg. Na stan obecny zarejestrowanych jest 55 załóg.

- Celem naszych amatorskich rajdów jest promocja bezpieczeństwa na drodze, dokładnie chodzi o to, że są one okazją do szaleństwa za kierownicą i sportowej rywalizacji między zawodnikami w bezpiecznych warunkach.

Chodzi też o doskonalenie techniki jazdy przez młodych kierowców, bo szkół nauki jazdy jest mało, a statystyki jednoznacznie wskazują, że najwięcej wypadków jest wśród młodych kierowców. Chociaż w zawodach biorą udział zawodnicy w wieku od 18 do 50 lat – mówi nam Ireneusz Łasa, organizator imprezy.

 

 

Szombierki Rally Cup 2017 - Rejestracja

Samochody podzielone zostaną na klasy ze względu na pojemność silnika, rodzaj paliwa oraz napędu. W rajdzie Szombierki Rally Cup 2017 udział może wziąć każdy kierowca posiadający prawo jazdy oraz sprawny technicznie samochód.

Regulamin, kartę zgłoszenia do zawodów oraz harmonogram można pobrać ze strony www.rajdowka.pl oraz tutaj.

Zawody Szombierki Rally Cup 2017 odbywają się od 2013 r.

źródło: www.bytom.pl

 

Czytaj więcej