Czytasz: Szalikowcy przed niedzielnym meczem. Zobacz, jak prowokują (WIDEO)

Szalikowcy przed niedzielnym meczem. Zobacz, jak prowokują (WIDEO)

02:04
Pałki, a także broń gładkolufowa. Policja użyła ich wczoraj jeszcze przed meczem GKS-u Katowice i Odry Opole. Powód? Szalikowcy zaatakowali policjantów. Jeden z mundurowych został ranny.

Wczoraj na stadionie przy ulicy Bukowej odbywał się mecz piłki nożnej pomiędzy drużynami GKS Katowice i Odry Opole. Przed meczem, kilka minut po godz. 14, przed stadionem doszło do incydentu.

- W trakcie doprowadzania na stadion sympatyków Polonii Bytom, którzy przyjechali dopingować drużynę z Opola, pseudokibice z Katowic zaczęli ich zaczepiać - relacjonuje Aleksandra Nowara, rzeczniczka prasowa policji w Katowicach. Dodaje, że w momencie, gdy zaczęła interweniować policja, agresja pseudokibiców przeniosła się na mundurowych. W ich kierunku poleciały kamienie i butelki, a jeden z mundurowych – ranny w klatkę piersiową – trafić musiał do szpitala.

O TEJ SYTUACJI PISALIŚMY WCZORAJ TUTAJ

Policjanci z katowickiego oddziału prewencji podjęli interwencję, by nie dopuścić do starć i do eskalacji agresji. Użyli środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, gazu oraz strzelb miotających gumowe pociski (tzw. niepenetracyjnych). Po ostrzeżeniu, oddali salwę w kierunku atakujących szalikowców, co ostudziło ich agresję.

Zatrzymano dwóch najbardziej agresywnych pseudokibiców. Są to mieszkańcy Katowic w wieku 36 i 44 lat. Obaj byli nietrzeźwi i trafili do policyjnego aresztu.

- Po godzinie od interwencji do punktu medycznego zgłosił się pseudokibic, który został ranny w okolice oka. Po udzieleniu pomocy przedmedycznej, zabrany został do szpitala – mówi Nowara.

Śledczy analizują nagrania monitoringu oraz nagrania wykonane przez policyjne zespoły monitorujące. Trwają czynności zmierzające do ustalenia pozostałych uczestników "zadymy".

 

Czytaj więcej