Czytasz: Jazda na jednym kole bez trzymanki

Jazda na jednym kole bez trzymanki

Ryk silnika, zapach spalonej gumy, adrenalina. W Sosnowcu motocykliści otwierają sezon, wykonując ekstremalne ewolucje!

Stunt Meeting to impreza, która od 2010 roku przyciąga setki miłośników ryku silnika dwóch kółek. Wydarzenie co roku rozpoczyna się paradą setki motocyklistów, którzy przemierzają sosnowieckie drogi inaugurując tym samym sezon motocyklowy.

CZYM JEST STUNT MOTOCYKLOWY?

Stunt to prawdziwa gratka dla fanów motocykli.

- Stunt to jazda na motocyklu, która polega na wykonywaniu różnych ewolucji na przednim, tylnym kole, hamowaniu, tańcu z motocyklem. Jest to bardzo widowiskowy sport - tłumaczy Ewa Ryłko, prezes Stowarzyszenia Motocyklowego “Dawcy Uśmiechu”.

Podczas Stunt Meeting odbył się specjalny konkurs dla miłośników motocyklowych akrobacji. Około 30 zawodników rywalizowało ze sobą w ekstremalnych rewolucjach.

BEZPIECZNA JAZDA

Stunt Meeting to nie tylko jazda na motocyklach bez trzymanki. To również cykl mikro wydarzeń promujących bezpieczną jazdę.

- Podczas akcji “Bezpieczna droga” przybliżyliśmy kwestię tzw. korytarza ratunkowego. Zainscenizowaliśmy blokowanie drogi przez kierowców w trakcie dojazdu karetki do wypadku - dodaje Ryłko.

W czasie Stunt Meeting odbył się również pokaz prucia wraku i wydobywania osoby poszkodowanej oraz pokaz dzieci z Przedszkola nr 1 w Będzinie, dotyczący bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

 

Czytaj więcej