Czytasz: Stadion Śląski ma już bramki. Tak wyglądają (ZDJĘCIA)

Stadion Śląski ma już bramki. Tak wyglądają (ZDJĘCIA)

Coraz bliżej do otwarcia stadionu. Na murawie postawiono bramki.

Na murawie śląskiego "kotła czarownic" pojawił się wreszcie element, bez którego murawa byłaby jedynie efektownie przystrzyżoną trawą. Bramki są dwie, jak mawia porzekadło, i w takiej też liczbie pojawiły się na zielonym poszyciu śląskiego giganta. Ostatnie zdjęcia z przebudowy Stadionu Śląskiego robią wrażenie!

Bramki na murawie Stadionu Śląskiego:

Otwarcie Stadionu Śląskiego już we wrześniu

Otwarcie i pokazanie mieszkańcom regionu zmodernizowanego obiektu zaplanowano na wrzesień tego roku.

Stadion Śląski jest zamknięty od jesieni 2009 r., kiedy rozpoczął się końcowy etap jego modernizacji, czyli przede wszystkim montaż dachu. Zasadnicze prace wstrzymano w lipcu 2011 r. z powodu awarii przy podnoszeniu linowej konstrukcji dachu. Ostatecznie montaż zadaszenia zakończył się powodzeniem w grudniu 2015 r.

Ostateczny koszt przedsięwzięcia powinien zamknąć się ok. 650 mln zł. O zwiększonym wobec zakładanego koszcie zdecydowały głównie awaria przy budowie dachu oraz decyzja o rozszerzeniu funkcji obiektu.

Nie tylko lekka atletyka

Stadion Śląski ma być areną dla najważniejszych imprez polskiej i światowej lekkiej atletyki - takie są plany. Priorytety to organizacja lekkoatletycznych mistrzostw Europy w 2022 roku, mistrzostw Polski w 2019 roku oraz przez kilka najbliższych lat Memoriałów Janusza Kusocińskiego.

Nie zapomniano jednak także o piłce nożnej. - To może być najlepsza murawa w Polsce. Oby jak najszybciej odbył się tutaj mecz piłkarski - chwali obiekt Jerzy Dudek, który Stadion Śląski wizytował we wtorek. Możliwe, że obiekt będzie chociażby areną piłkarskich zmagań reprezentacji, z tym, że w tym wypadku mowa raczej o meczach towarzyskich. W przypadku tych "o punkty" musi ustąpić miejsca warszawskiemu PGE Narodowemu.

Najważniejsze sportowe wydarzenia na stadionie Śląskim:

Czytaj więcej