Czytasz: Spodek i MCK podsumowuje połowę roku. Co tu się działo?

Spodek i MCK podsumowuje połowę roku. Co tu się działo?

60 imprez w Spodku i 150 w MCK. Około 950 tysięcy uczestników i...135 usuniętych usterek. To sześć pierwszych miesięcy w obu katowickich obiektach.

Koncert Deep Purple, wizyta Marilyn Mansona podczas Metal Hammer Festival, koncert Gorillaz, Europejski Kongres Gospodarczy, targi motoryzacyjne Profiauto Show czy ostatnie wydarzenia sportowe - Playoff i ćwierćfinały Lotto Eurovolley Poland 2017. W Spodku i MCK w ciągu pierwszego półrocza wiele się działo!

Na płycie głównej, na której wciąż leżały panele boiska siatkarskiego, a emocje sportowe jeszcze nie ostygły, operator dwóch obiektów – Spodka i sąsiedniego Międzynarodowego Centrum Kongresowego, podsumował połowę 2017 roku.

O krok do miliona

60 imprez w Spodku i 150 w MCK. - Wydarzenia rangi sportowej, koncerty, targi, spotkania branżowe – wyliczał podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Wojciech Kuśpik, właściciel PTWP Event Center, spółki zarządzającej oboma obiektami. Dodawał, że łącznie wzięło w nich udział niemal 950 tysięcy widzów. - A to oznacza, że to zakładanego miliona jesteśmy już o krok – dodawał.

Do zimy jeszcze daleko, a płyta lodowiska już się mrozi

Dużo działo się też w wakacje. Poza zaplanowanymi, dużymi imprezami, w Spodku i przy MCK działało m.in. rolkowisko i skate park. Lada chwila zacznie działać basen, który przechodził spory remont a także...lodowisko. - Płyta się mrozi, planujemy, że pod koniec września, będzie można pojeździć tu na łyżwach – zapowiadała spółka. Operator Spodka i MZK-u przyznawał, że o ile MCK to nowy obiekt, Spodek, który w tym roku obchodzi 46-lecie istnienia wymagał w tym czasie wielu poprawek.

CZYTAJ TAKŻE: KONCERT GORILLAZ W KATOWICKIM SPODKU

Są nowe toalety

- Usunęliśmy ponad 135 usterek. Wyremontowaliśmy garderoby dla artystów, wymieniliśmy drzwi ewakuacyjne – wyliczał prezes PTWP Event Center. Zaznaczał jednocześnie, że spółka nie jest odpowiedzialna za remonty. - Możemy wskazywać to, co należy naprawić. Odpowiedzialne za remonty jest jednak miasto – podkreślał Kuśpik.

Spółka zdradziła też co będzie się działo w Spodku i MCK w sezonie jesień-zima 2017. O mocnych punktach ramówki przeczytasz w Silesion.pl.

 

Czytaj więcej