Czytasz: Silesia Bazaar Kids już jutro

Silesia Bazaar Kids już jutro

Przed nami siódma edycja największych na Śląsku targów niezależnej mody i dizajnu.

Już 28 października na 3 tys. m kw. zadaszonej powierzchni Stadionu Śląskiego stanie ponad 100 stoisk niebanalnych polskich marek oferujących ubranka, zabawki, kosmetyki, gadżety i wiele innych unikatowych produktów. Oprócz strefy sprzedażowej będzie też strefa warsztatowa oraz prelekcyjna w ramach 2. Festiwalu Świadomych Rodzin – organizowanego przez portal SilesiaDzieci.pl. Dodatkowym atutem będzie możliwość zwiedzania Stadionu Śląskiego.   

Aktywności dla dzieci

Program wydarzenia będzie obfitował w liczne atrakcje dla najmłodszych gości.  Dzieci będą mogły wziąć udział w rozwijających kreatywność i pobudzających ciekawość świata zajęciach z klockami Lego – uczestnicy warsztatów wraz z instruktorami z firmy „atomy i bity” będą budowali i ożywiali roboty. Logicznego i analitycznego myślenia nauczy Fabryka Naukowców, która prowadzi zajęcia z programowania gier i animacji.  Naukowcy i nauczyciele akademiccy Uniwersytetu Śląskiego wyjaśnią dzieciom co to jest kryminalistyka, termowizja, zdradzą kilka tajemnic fizyki i medycyny.  Nie zabraknie pokazów i warsztatów kulinarnych, które poprowadzi Centrum Kulinarne. Najmłodsi będą się dobrze bawić w kąciku z minidmuchańcami i basenami z piłkami zorganizowanym przez Krainę Czarów.

Strefa prelekcji i warsztatów dla rodziców

Z myślą o dorosłych uczestnikach wydarzenia przygotowaliśmy konsultacje z ekspertami, interesujące prelekcje i warsztaty. Rodzice będą chłonąć wartościową wiedzę dot. zdrowia i wychowania dzieci.

O trudnych emocjach rodzic-dziecko z punktu widzenia neurodydaktyki opowie Ewa Bensz-Smagała, pedagog, nauczyciel akademicki i właścicielka firmy Lucky Mind. Pomoże ona zrozumieć reakcje zachodzące w mózgu dziecka, odpowiedzialne za złość, agresję czy trudności w koncentracji. Znajdzie też radę, jak zminimalizować te niepożądane zachowania.

Na pytanie „czym są granice?" odpowie certyfikowany coach, właściciel portalu LudzkiRodzic.pl - Wioletta Przenniak-Cołta. Na pewno nie będzie chodzić o stawianie granic tworząc zakazy i nakazy, ale o naturalnych granicach dziecka, które warto szanować od narodzin.

Czy olej kokosowy jest naprawdę najlepszym tłuszczem do smażenia, a mleko jest źródłem zdrowia? Obalimy najbardziej popularne mity dietetyczne, rodzice dowiedzą się też, jakie są kluczowe składniki w żywieniu dziecka.

Certyfikowane położne Danuta Przybyłko oraz Anna Wierzbicka opowiedzą, jak przygotować się do porodu, jakie standardy opieki okołoporodowej powinny być spełnione, a także, na co zwrócić uwagę podczas połogu i jak opiekować się noworodkiem.  

Specjaliści ze Śląskiego Centrum Rozwoju NEURON poprowadzą prelekcje nt. optymalnego rozwoju dziecka – jak pomóc w nauce czytania, jakie zabawki podsuwać, w jakie zabawy się bawić. Będzie też mowa o smoczkach, kubeczkach i karmieniu małego dziecka - tata-logopeda rozwieje wszelkie wątpliwości.  

Zabawa i nauka za darmo

Co ważne, wszelkie aktywności – warsztaty dla dzieci, rodziców, prelekcje oraz indywidualne konsultacje ze specjalistami (każdy ekspert będzie do dyspozycji rodziców przez godzinę po swojej prelekcji) są nieodpłatne. Dorośli płacą jedynie za wstęp na imprezę – 9 zł lub 15 zł – bilet rodzinny. Dzieci i młodzież do 15. roku życia wchodzą za darmo, podobnie jak osoby niepełnosprawne i te w wieku 65+.

Miejsce: Stadion Śląski w Chorzowie

Godziny: 10.00-17.00

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.silesiabazaar.pl, a także na: www.facebook.com/silesiabazaar