Czytasz: Siemianowice: 25-latek zaatakował nożem mężczyznę, usłyszał zarzut zabójstwa

Siemianowice: 25-latek zaatakował nożem mężczyznę, usłyszał zarzut zabójstwa

Zaatakowany mężczyzna trafił do szpitala.

35-latek chciał zobaczyć się ze swoim dzieckiem, które przebywało ze swoją matką, czyli byłą partnerką mężczyzny. 35-latek nie został jednak wpuszczony do mieszkania, w związku z tym o sprawie powiadomił policję, prosząc o asystę. Gdy ojciec dziecka czekał pod blokiem, podszedł do niego obecny partner matki jego dziecka. 

25-latek zaatakował 35-latka nożem, zadał mu ciosy powodując ranę pleców i przedramienia. Dodatkowo, 25-latek miał kilka godzin wcześniej pobić starszego od siebie mężczyznę. Powiadomieni o tym zdarzeniu mudurowi natychmiast przyjechali na miejsce i ustalili, gdzie uciekł poszukiwany. Już po chwili 25-latek był w rękach policjantów. Znaleziono również nóż, którym sprawca ugodził 35-latka.

25-latek trafił do policyjnego aresztu. Okazało się, że napastnik odbywał już karę 2 lat więzienia za spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania zabójstwa oraz pobicia w tzw. recydywie. Oznacza to, że kara, jaka mu grozi, będzie surowsza. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz śledczych i zastosował trzymiesięczny areszt wobec 25-latka. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu dożywocie.