Czytasz: Sadzonka za baterie. Tylko w Rybniku

Sadzonka za baterie. Tylko w Rybniku

Zamiast wyrzucać zużyte baterie przynieś je do urzędu. Na wszystkich chętnych czekają sadzonki drzew.

Rybnik skutecznie zmienia miejską przestrzeń. Urzędnicy postanowili zasadzić tysiąc drzew. Pierwsze już pojawiły się nad Nacyną. Nad wszystkim czuwa Zarząd Zieleni Miejskiej. Czas na mieszkańców, urzędnicy przygotowali specjalną akcję. 

Wymień baterie na buka lub dęba

Prezydent Miasta zaprasza rybniczan do oddania zużytych baterii i tonerów. Zbędne elektrośmieci zbierane będą przez dwa dni - od 6 do 8 czerwca br. Każdy, kto przyniesie zużyte ogniwa dostanie sadzonki drzew!

Elektrośmieci będzie można oddawać w Wydziale Ekologii Urzędu Miasta Rybnika – pokój 012 na parterze budynku przy ul. Bolesława Chrobrego 2.

Osoby, które przyniosą co najmniej 10 zużytych baterii lub 5 zużytych tonerów i będą chętne do sadzenia drzew, otrzymają sadzonkę drzew ufundowanych przez Nadleśnictwo Rybnik. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 10 sztuk sadzonek.

Odbiór sadzonek odbywać się będzie w Szkółce Nadleśnictwa Rybnik przy ul. Wielopolskiej 6 w Rybniku w terminie do 30 czerwca br. Szczegóły odbioru znajdować się będą na pokwitowaniu, jakie wydane zostanie w urzędzie miasta przy złożeniu baterii lub tonerów.

Co dostaną mieszkańcy Rybnika? Sadzonki rodzimych drzew: dęby, klony, buki i jesiony. Mieszkańcy sami zadecydują, gdzie zasadzą swoje małe drzewka.

Na pierwszych 100 osób, które przyniosą co najmniej 30 zużytych baterii lub 15 tonerów dodatkowo czekać będzie flaga z herbem Rybnika.

Czytaj więcej