Czytasz: Sąd w Żywcu przedłużył areszt podejrzanego o molestowanie uczennic

Sąd w Żywcu przedłużył areszt podejrzanego o molestowanie uczennic

Żywiecki sąd rejonowy przedłużył o 3 miesiące areszt dla nauczyciela z ośrodka szkolno-wychowawczego, który jest podejrzany o molestowanie uczennic – poinformowała we wtorek szefowa żywieckiej prokuratury Agnieszka Michulec.

"Areszt został przedłużony do lutego przyszłego roku" – powiedziała Michulec. Jak wyjaśniła, w sprawie pojawiły się nowe okoliczności, które zobligowały śledczych do zasięgnięcia opinii jeszcze jednego biegłego. Ze względu na delikatny charakter sprawy nie podała szczegółów.

 Śledztwo w sprawie molestowania trzech uczennic w specjalnym ośrodku wychowawczym w Żywcu prokuratura wszczęła wiosną. Sprawę wykryła w marcu nowa dyrekcja placówki. Do molestowania miało dojść w lutym i marcu br., a możliwe, że także w 2012 r. Dopuścić się tego miał jeden z nauczycieli.

 Po wszczęciu śledztwa mężczyzna usłyszał zarzuty nadużycia stosunku zależności i seksualnego wykorzystania małoletnich. Grozi za to kara do 12 lat więzienia. Podejrzany stracił pracę w ośrodku. W czerwcu został aresztowany.

 Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Żywcu prowadzi powiat żywiecki. Starostwo zapewniło, że poszkodowane osoby zostały otoczone pomocą psychologiczną. (PAP)

 autor: Marek Szafrański