Czytasz: Sacro Jam Session od Serca
Cały koncert odbywa się na zasadzie jam session, czyli spotykają się różni muzycy, którzy improwizują na podstawie wybranych utworów.

Celem Sacro Jam Session OD Serca jest ukazanie tradycyjnych pieśni, piosenek i utworów sakralnych w nowym jazzowym i bluesowym świetle. Cały koncert odbywa się na zasadzie jam session, czyli spotykają się różni muzycy, którzy improwizują na podstawie wybranych utworów. Wbrew potocznemu myśleniu nie jest to zadanie łatwe dla grających, stąd przemyślany dobór muzyków "znających się na swoim rzemiośle”.  W gronie muzyków listopadowego Sacro Jam Session OD SERCA znajdują się Krzysztof Antkowiak, Wojciech Myrczek, Adam Szewczyk, Grzegorz Kapołka, Bogusław Kaczmar, Piotr Schmidt i wielu muzyków jazzowych i bluesowych absolwentów Akademii Muzycznej z Katowic i nie tylko. Od strony muzycznej wydarzeniem kieruje Adam Szewczyk wykładowca Akademii Muzycznej na wydziale jazzu i muzyki rozrywkowej.

 


Koncerty kierowane są do mieszkańców południowych dzielnic Katowic ale i nie tylko bo wydarzenie jest reklamowane na terenie całych Katowic poprzez plakaty i ulotki, a na koncerty przychodzą słuchacze nawet z miast ościennych Mikołowa, Tychów, Chorzowa czy Piekar Śląskich. Wydarzenia są reklamowane w mediach społecznościowych a w planie mamy transmisje koncertów na żywo w youtubie i facebooku.

Czytaj więcej