Czytasz: Ruszył proces wyrodnego syna

Ruszył proces wyrodnego syna

Przed gliwickim sądem okręgowym stanął 27-latek z Zabrza podejrzany o zabójstwo ojca i usiłowanie zabójstwa matki.

Rozprawa rozpoczęła się w Sądzie Okręgowym w Gliwicach punktualnie o godzinie 9:30. Po przedstawieniu stron, pokrzywdzona, matka oskarżonego Kamila Sz., poprosiła o utajnienie procesu. Do wniosku przychylił się sąd. Teraz rozprawa będzie się toczyć za zamkniętymi drzwiami.

Przypomnijmy, w święta Bożego Narodzenia 2015 podejrzany Kamil Sz. okradł, a następnie udusił swojego ojca. Do zabójstwa doszło w dzielnicy Rokitnica, na domkach działkowych. Syn ukradł 67-letniemu ojcu “drobne” z portfela i uciekł. Jednak zanim zabójcę namierzyła policja, ten upozorował samobójstwo ojca i wprowadzał śledczych w błąd.

Wizja lokalna z udziałem podejrzanego Kamila Sz. (fot. Policja w Zabrzu)

8 stycznia Kamil Sz. napadł na matkę, pobił ją i okradł. 55-latce syn ukradł laptopa, telefon komórkowy i złotą obrączkę. Łup o wartości kilku tysięcy złotych zastawił tego samego dnia w pobliskim lombardzie. Kilkanaście godzin po drugim zdarzeniu zabrzanin został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji. Kamil Sz. próbował uciekać, jednak policjanci okazali się szybsi. Od stycznia 27-latek przebywał w areszcie tymczasowym na wniosek zabrzańskiej prokuratury.

Wizja lokalna na ogródkach działkowych w Zabrzu. To tu według śledczych Kamil Sz. okradł, a następnie udusił swojego ojca. (fot. Policja w Zabrzu)

Kamil Sz. był wcześniej znany policji. Był karany za oszustwa, kradzieże i włamania. Teraz do tej czarnej listy doszły kolejne - zabójstwo i usiłowanie zabójstwa własnych rodziców. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje najwyższy wyrok, czyli dożywocie.

Czytaj więcej