Czytasz: Ruda Śląska inwestuje w parkingi

Ruda Śląska inwestuje w parkingi

Przy Gwareckiej, 1 Maja, Czempiela i Czapli przybędzie miejsc parkingowych. A to dopiero początek.

Od zeszłego piątku parkujący przy ul. Gwareckiej nie muszą się już martwić. Powstało tam 96 nowych stanowisk. Strefę parkingową wykonano z geokraty – wypełnia ją piasek i humus. Teren posiada oświetlenie, odwodnienie oraz chodniki. Całość kosztowała 467 tys. zł. 

Od nowego roku 106 miejsc

To jednak nie wszystko. W dzielnicy Halemba przy ul. 1 Maja powstaje kolejne 106 miejsc. Jeśli wszystko dobrze pójdzie, będą one dostępne już w styczniu przyszłego roku. Wokół parkingu powstanie zielony skwer, Urząd Miasta zadba również o oświetlenie.

Budżet obywatelki z myślą o kierowcach

W ramach inicjatyw obywatelskich powstało już 16 miejsc przy cmentarzu w Kłodnicy. Gotowy jest również parking na 25 miejsc przy ul. Czapli w dzielnicy Orzegów. Wkrótce kolejne 31 stanowisk zostanie oddane do użytku przy ul. Czempiela w dzielnicy Ruda.

50 nowych stanowisk

Nowe miejsca parkingowe powstały już przy ul. Grodzkiej/1 Maja (3), ul. Ballestremów (20) i Szpaków (8). W sumie kolejne 19 stanowisk przybyło przy ul. Gwareckiej (3), ul. Słowiańskiej/Wawelskiej (8) i w rejonie przedszkola przy ul. Wolności (8).  

Planowane są również parkingi przy ul. Gierałtowskiego, Zwycięstwa i Żeromskiego oraz przy Plantach Kowalskiego.

Trwają prace

Przy Szkole Podstawowej nr 13 w dzielnicy Bielszowice powstaje parking na 30 miejsc. Natomiast w rejonie ul. Chrobrego w dzielnicy Bykowina trwa budowa 55 miejsc.

Czytaj więcej