Czytasz: Różańcowy odlot
Lotnisko w Pyrzowicach ma być kolejnym bastionem obrony granic Polski. Obrony różańcem.

Polskich granic chce bronić już 5638 osób z województwa śląskiego. Jak? Różańcem. W sobotę 7 października staną nie tylko w przygranicznych kościołach czy wzdłuż szlaków. Do akcji dołączają międzynarodowe lotniska w Warszawie, Poznaniu i Pyrzowicach.

- W kaplicy Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach połączymy się ze wszystkimi, którzy w tym samym czasie będą modlili się wzdłuż granic naszego państwa, by wybłagać ratunek dla Polski i świata całego - mówi ks. Mirosław Sołtysek.

Punktualnie o 14:00 wzdłuż granicy Polski milion ludzi będzie odmawiać modlitwę różańcową, by „okazać wierność i posłuszeństwo Maryi”. Ma być to modlitwa „do granic możliwości, granic lęków, granic pragnień” oraz „poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń”.


>> BĘDĄ BRONIĆ POLSKI. RÓŻAŃCEM <<


- Cieszymy się, że do projektu przyłączyły się też porty lotnicze. Przecież na ich terenie też jest granica kraju. Wydaje się, że modlić się będziemy naprawdę na każdym odcinku granicy – mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

Akcja została wymyślona przez "świeckich liderów Kościoła" Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza. Dzięki poparciu biskupów w wydarzeniu wezmą udział także wierni diecezji Bielsko-Żywieckiej i Archidiecezji Katowickiej.

- Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Czytaj więcej