Relacja

Różańcowy odlot

Lotnisko w Pyrzowicach ma być kolejnym bastionem obrony granic Polski. Obrony różańcem.

Polskich granic chce bronić już 5638 osób z województwa śląskiego. Jak? Różańcem. W sobotę 7 października staną nie tylko w przygranicznych kościołach czy wzdłuż szlaków. Do akcji dołączają międzynarodowe lotniska w Warszawie, Poznaniu i Pyrzowicach.

- W kaplicy Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach połączymy się ze wszystkimi, którzy w tym samym czasie będą modlili się wzdłuż granic naszego państwa, by wybłagać ratunek dla Polski i świata całego - mówi ks. Mirosław Sołtysek.

Punktualnie o 14:00 wzdłuż granicy Polski milion ludzi będzie odmawiać modlitwę różańcową, by „okazać wierność i posłuszeństwo Maryi”. Ma być to modlitwa „do granic możliwości, granic lęków, granic pragnień” oraz „poza granicę komfortu, codzienności i naszych przyzwyczajeń”.


>> BĘDĄ BRONIĆ POLSKI. RÓŻAŃCEM <<


- Cieszymy się, że do projektu przyłączyły się też porty lotnicze. Przecież na ich terenie też jest granica kraju. Wydaje się, że modlić się będziemy naprawdę na każdym odcinku granicy – mówi Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta.

Akcja została wymyślona przez "świeckich liderów Kościoła" Macieja Bodasińskiego i Lecha Dokowicza. Dzięki poparciu biskupów w wydarzeniu wezmą udział także wierni diecezji Bielsko-Żywieckiej i Archidiecezji Katowickiej.

- Wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Czytaj więcej

Napisz do autora m.ciesla@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Wnętrza