Czytasz: Sensacja! Rosberg menadżerem Kubicy!

Sensacja! Rosberg menadżerem Kubicy!

Mistrz świata ma pomóc polskiemu kierowcy w wielkim powrocie do Formuły 1

- Robert Kubica i Lewis Hamilton byli najszybszymi przeciwnikami w trakcie mojej kariery. To dla mnie ekscytujące, że mogę wesprzeć Roberta w jego powrocie do Formuły 1. Z niecierpliwością czekam na to zadanie - powiedział Nico Rosberg w rozmowie z "Bildem"

Powrót Roberta Kubicy miał nastąpić w przyszłym sezonie. Nie udało się jednak znaleźć miejsca w zespole Renault. Nico Rosberg ma pomóc w dołączeniu do… Williamsa. Kubica mógłby zastąpić Felipe Massę. To właśnie w Williamsie Rosberg zaczynał swoją karierę w 2006 roku.

- Znamy się od zawsze, jako dzieci rywalizowaliśmy w kartingu. To dla mnie ogromnie dużo znaczy przy moim powrocie do Formuły 1 - mówił Kubica w rozmowie z "Bildem".

Kariera Roberta Kubicy została przerwana w 2011 roku. W wyniku urazu, którego doznał w wypadku groziła mu amputacja prawej ręki. Lekarzom udało się ją uratować, choć nie przywrócili pełnej sprawności. Renault rozważając przyjęcie Kubicy sprawdziło jego możliwości w czasie testów na Hungaroringu. Polak przejechał wtedy 114 okrążeń. Podczas symulacji wyścigu uzyskał czwarty czas.

Czytaj więcej