Czytasz: Rolki, koncert czy joga na tarasie Spodka?

Rolki, koncert czy joga na tarasie Spodka?

Koncerty, imprezy z didżejem, targi florystyczne, warsztaty dla dzieci, zajęcia jogi, rolkowisko oraz zwiedzanie Spodka. To wszystko już od 3 lipca.

Od 3 lipca PTWP Event Center, zarządca Spodka i MCK w Katowicach, po raz kolejny zaprasza na miejskie wakacje. Muzycznej rozrywki dostarczy KATO ZWEI na tarasach Spodka. W lipcowym programie m.in. brunch dla uczestników festiwalu Tauron Nowa Muzyka (9.07.), kontynuacja cyklu koncertów Dzielnica Brzmi Dobrze (12.07.) oraz John Lemon on Air (20.07.), imprezy dj-skie (14 i 28.07.), warsztaty muzyczne dla dzieci Muzykodrom (16.07.), a także targi Flora Fest (30.07.).

Rolki dla każdego

We wtorki, środy, czwartki i piątki sala wielofunkcyjna MCK zamieni się w rolkowisko. Będzie ono dostosowane do możliwości zarówno doświadczonych amatorów jazdy ekstremalnej, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z rolkami czy deskorolką i chcą doskonalić umiejętności pod okiem doświadczonego trenera. Koszt wstępu na rolkowisko to 5 zł za dzień, udział w grupowych warsztatach prowadzonych przez zawodowego instruktora – 30 złotych od osoby za 2 godziny. Przewidziano także możliwość zajęć indywidualnych. Rolkowisko nie odbędzie dostępne jedynie 7 i 18 lipca.

Joga, basen i siłownia

W każdą sobotę przed południem na terenie katowickich obiektów odbywać się będą bezpłatne zajęcia jogi. W zależności od pogody, praktykujący będą mieli do dyspozycji hol dolny w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Zieloną Dolinę albo tarasy Spodka. 

Lato to również niższe ceny biletów wstępu na basen i siłownię – osoba dorosła zapłaci za jednorazowe, godzinne wejście 10 zł.

Spacery pod spodku z przewodnikiem

Historia powstania, ciekawostki architektoniczne, wybrane zakamarki i tajemnice Spodka – będzie je można odkrywać podczas niedzielnych wycieczek z przewodnikiem, zaplanowanych na 2 i 16 lipca oraz 6 sierpnia. Grupy oprowadzane będą w czterech turach – o godz. 12:00, 13:30, 15:00 oraz 16:30. Obowiązują wcześniejsze zapisy i bilety w cenie 5 zł.

Aktywne wakacje rozpoczną się 3 lipca i potrwają do drugiej połowy sierpnia.

Program miejskich wakacji w Spodku i w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach wraz z informacjami o zapisach na poszczególne zajęcia jest zamieszczony na stronach www.mckkatowice.pl oraz www.spodekkatowice.pl.

Czytaj więcej