Czytasz: Remont dworca w Wodzisławiu Śląskim. Widać efekty! [ZDJĘCIA]

Remont dworca w Wodzisławiu Śląskim. Widać efekty! [ZDJĘCIA]

To prawdziwa metamorfoza dworca kolejowego. Budynek jest przebudowywany, zyska m.in. windę.

Trwa montaż stolarki okiennej, konstrukcji fasad, konstrukcji szybu windowego, wykonywanie ostatnich wylewek, układanie płytek ceramicznych i wykonywanie różnego rodzaju instalacji. Wkrótce robotnicy zabiorą się za wykonanie gładzi, malowanie, montaż windy i konstrukcji ścian zielonych.


Dworzec w Wodzisławiu będzie wyremontowany kosztem 7,2 mln zł. Powstaną też dwa parkingi na 93 samochody i wypożyczalnia rowerów. W jednym punkcie miasta zintegrowane mają zostać transport kolejowy, autobusowy, rowerowy i samochodowy. 

Zobacz zdjęcia:

Do dotychczasowego budynku dostawiona ma zostać zewnętrzną klatka schodowa z windą; powstać ma też dodatkowa galeria, połączona z pierwszym piętrem dworca. Wewnątrz na parterze mają mieścić się m.in.: poczekalnia, strefa kas, skrzynki bagażowe, toalety, gastronomia i salonik prasowy; na piętrze - cztery sale przeznaczone na spotkania np. organizacji pozarządowych.

Inwestycja związana z centrum przesiadkowym obejmie m.in.: wjazd od ronda Karviny i utworzenie na części przylegającego skweru pętli i peronów dla autobusów oraz parkingu typu park&ride na 40 miejsc, budowę miejsca do bezpiecznego przechowania rowerów, wypożyczalni rowerów oraz parkingu dla osób niepełnosprawnych.