Czytasz: Spędziła prawie dobę w lesie. Uratowali ją ratownicy GOPR

Spędziła prawie dobę w lesie. Uratowali ją ratownicy GOPR

74-letnia kobieta została znaleziona wyczerpana i wychłodzona ponad 20 godzin od zaginięcia!

Blisko 100 funkcjonariuszy brało udział w akcji poszukiwawczej za zaginioną 74-letnią kobietą. W trakcie poszukiwań i sprawdzania sektora po sektorze została odnaleziona w lesie, w Wiśle. Wyziębnięta, w trudnych warunkach terenowych została przetransportowana przez ratowników GOPR i przekazana pogotowiu.

Zaginięcie kobiety zgłoszono w czwartek wieczorem w Wiśle. 74-letnia mieszkanka Mysłowic wyszła na spacer i zaginęła. Do akcji poszukiwawczej zaangażowano policjantów, funkcjonariuszy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, ratowników GOPR-u. Sprawdzano po kolei każdy możliwy ślad- dworce PKP, PKS, parki, ulice w rejonie policjanci rozmawiali z właścicielami domów wczasowych , restauracji, taksówkarzami, sprawdzali monitoringi. I to właśnie wnikliwa analiza monitoringu pozwoliła policjantom z cieszyńskiego Zespołu Poszukiwań znaleźć trop. Ustalili, że  kobieta najprawdopodobniej wracała w kierunku miejsca, w którym zaginęła. Dzielnicowi po dokładnym rozpytaniu mieszkańców uzyskali informację, że 74-latka była widziana w okolicy ul. Partecznik.

Kobieta została odnaleziona w piątek przed godziną 20 w lesie, nad rzeką. Wychłodzoną 74-latkę w trudnych warunkach terenu transportowali ratownicy GOPR. Po udzieleniu pomocy została przetransportowana do szpitala.

W poszukiwaniach udział brało łącznie blisko 100 funkcjonariuszy cieszyńskiej komendy, bielskich Oddziałów Prewencji Policji, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz ratownicy GOPR.

 

Fot. GOPR Beskidy