Czytasz: Rajdowe wyzwania Auto-Zięba
02:10
Co jest potrzebne, by nie bać się rajdowych wyzwań? Po pierwsze samochód.

 Auto-Zięba jest autoryzowanym dealerem samochodowym takich marek jak Renault, Dacia i Isuzu. Nic więc dziwnego, że firma posiada własną wyścigówkę. W tej roli Renault Clio Ragnotti o pojemności 2000 cm3 i mocy silnika 174KM,(skrzynia biegów kłowa SADEV, zawieszenie typu PROFLEX).  Potrzeba jeszcze pasja. Tej także nie brakuje, zwłaszcza gdy prezes firmy, Mirosław Zięba od wczesnej młodości jest wielkim miłośnikiem rajdów samochodowych. Po trzecie załoga. Kierowcą teamu jest doświadczony  Adam Wrocławski a pilotem  Marek Dobrowolski. Rok 2017 dla rajdowej załogi Auto-Zięba musiał się więc dobrze skończyć.   

 

- Nie zawsze było łatwo, ale zawsze staraliśmy się wkładać całe serce w to, co robiliśmy. Sezon rajdowy 2017 był dla nas pasmem wyzwań. Dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości oraz wsparciu wielu osób, udało nam się bardzo wiele osiągnąć - słyszymy w Auto-Zięba.  

 Rozpoczęli od Rajdu Zamkowego. Niestety, pomimo wielkiego zaangażowania, nie udało im się go ukończyć; zdarzenie losowe, na które nie mieli wpływu. Z rywalizacji wykluczyła ich awaria układu wspomagania kierownicy.

Przed Rajdem Bocheńskim zmobilizowali siły. Tym razem walczyli do końca i mimo trudnej rywalizacji, po ostrej walce, okazało się, że do 3. miejsca zabrakło im tylko i aż 4 sekundy. 

KOLEJNY RAJD TO RAJD WISŁY. BARDZO TRUDNY I WYMAGAJĄCY.  


- Nasze zaangażowanie i ciężka praca pozwoliła osiągnąć sukces. Pomimo tego, że nie dysponujemy najnowocześniejszym i najmocniejszym sprzętem, kręciliśmy czasy na poziomie 2. miejsca. Niestety, pechowo dla nas, na drugim odcinku specjalnym, uszkodzony samochód jednego z zawodników zablokował nam drogę i naraził na dużą i niepotrzebną stratę czasu. Zjechał dopiero po dystansie ok 1 km, co spowodowało stratę - ok. 30 sekund. Ostatecznie zajęliśmy 4. miejsce - słyszymy w Auto-Zięba. 

 

Na wielki finał udział w Rajdzie Śląska. Postawili wszystko na jedną kartę. 

- Intensywne przygotowania przyniosły w końcu efekt. Prowadziliśmy od pierwszego oesu i udało nam się utrzymać tę pozycję do końca.  Zajęliśmy: 1. miejsce w kasie, 4. w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w klasyfikacji klubowej oraz sponsorskiej. 

-Sezon rajdowy 2017 kończymy z tytułami: ZWYCIĘZCA RAJDU ŚLĄSKA W KLASIE RO1, II WICEMISTRZ  ŚLĄSKA w klasie RO1. Dziękujemy naszym fanom za wsparcie i kibicowanie -  mówią z dumą w Auto-Zięba. 

Czytaj więcej