Czytasz: Rajdowe wyzwania Auto-Zięba
02:10
Co jest potrzebne, by nie bać się rajdowych wyzwań? Po pierwsze samochód.

 Auto-Zięba jest autoryzowanym dealerem samochodowym takich marek jak Renault, Dacia i Isuzu. Nic więc dziwnego, że firma posiada własną wyścigówkę. W tej roli Renault Clio Ragnotti o pojemności 2000 cm3 i mocy silnika 174KM,(skrzynia biegów kłowa SADEV, zawieszenie typu PROFLEX).  Potrzeba jeszcze pasja. Tej także nie brakuje, zwłaszcza gdy prezes firmy, Mirosław Zięba od wczesnej młodości jest wielkim miłośnikiem rajdów samochodowych. Po trzecie załoga. Kierowcą teamu jest doświadczony  Adam Wrocławski a pilotem  Marek Dobrowolski. Rok 2017 dla rajdowej załogi Auto-Zięba musiał się więc dobrze skończyć.   

 

- Nie zawsze było łatwo, ale zawsze staraliśmy się wkładać całe serce w to, co robiliśmy. Sezon rajdowy 2017 był dla nas pasmem wyzwań. Dzięki ciężkiej pracy, wytrwałości oraz wsparciu wielu osób, udało nam się bardzo wiele osiągnąć - słyszymy w Auto-Zięba.  

 Rozpoczęli od Rajdu Zamkowego. Niestety, pomimo wielkiego zaangażowania, nie udało im się go ukończyć; zdarzenie losowe, na które nie mieli wpływu. Z rywalizacji wykluczyła ich awaria układu wspomagania kierownicy.

Przed Rajdem Bocheńskim zmobilizowali siły. Tym razem walczyli do końca i mimo trudnej rywalizacji, po ostrej walce, okazało się, że do 3. miejsca zabrakło im tylko i aż 4 sekundy. 

KOLEJNY RAJD TO RAJD WISŁY. BARDZO TRUDNY I WYMAGAJĄCY.  


- Nasze zaangażowanie i ciężka praca pozwoliła osiągnąć sukces. Pomimo tego, że nie dysponujemy najnowocześniejszym i najmocniejszym sprzętem, kręciliśmy czasy na poziomie 2. miejsca. Niestety, pechowo dla nas, na drugim odcinku specjalnym, uszkodzony samochód jednego z zawodników zablokował nam drogę i naraził na dużą i niepotrzebną stratę czasu. Zjechał dopiero po dystansie ok 1 km, co spowodowało stratę - ok. 30 sekund. Ostatecznie zajęliśmy 4. miejsce - słyszymy w Auto-Zięba. 

 

Na wielki finał udział w Rajdzie Śląska. Postawili wszystko na jedną kartę. 

- Intensywne przygotowania przyniosły w końcu efekt. Prowadziliśmy od pierwszego oesu i udało nam się utrzymać tę pozycję do końca.  Zajęliśmy: 1. miejsce w kasie, 4. w klasyfikacji generalnej i 1. miejsce w klasyfikacji klubowej oraz sponsorskiej. 

-Sezon rajdowy 2017 kończymy z tytułami: ZWYCIĘZCA RAJDU ŚLĄSKA W KLASIE RO1, II WICEMISTRZ  ŚLĄSKA w klasie RO1. Dziękujemy naszym fanom za wsparcie i kibicowanie -  mówią z dumą w Auto-Zięba. 

Czytaj więcej

Komentarze
To cię zainteresuje
News
23 minut temu Śmiertelny wypadek na torach w Rudzie Śląskiej

Nie żyje 63-letni rudzianin. Co robił na torach?

News, COP24
2 godzin temu Durczok: COP24 czyli polski szczyt hipokryzji

PiS uznał, że drażnienie górników w roku wyborczym to głupota. Że węgla mamy na 200 lat więc jeszcze ich prawnuki mają pewną robotę na grubie. Czyli postanowili dalej robić górników w ciula.

News
3 godzin temu Europa żegna bohaterskiego katowiczanina

Bartosz Pedro Orent-Niedzielski próbował powstrzymać zamachowca. Katowiczanin piątą ofiarą śmiertelną zamachu w Strasburgu.

News
3 godzin temu Roraty 2018: ODPOWIEDZI na PYTANIA. Gość Niedzielny. Odpowiedzi, pytania roratnie [AKTUALIZACJA]

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzisiaj. Odpowiedzi na pytania z rorat.

News
3 godzin temu Prognoza pogody: Gęste marznące mgły

Uwaga kierowcy! Marznąca mgła. Nie dość, że ograniczy widoczność, to jeszcze może być bardzo ślisko.

News
3 godzin temu Roraty 2018: Pytania roratnie AKTUALIZACJA 15.13.2018. Odpowiedzi na pytania roratnie Małego Gościa Niedzielnego

Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z rorat Roraty 2018: Pytania i odpowiedzi z dzisiejszych rorat z Małym Gościem Niedzielnym. Sprawdź, jakie pytania na roratach 2018 dzisiaj padły. Dowiedz się, jakie są prawidłowe odpowiedzi na pytania roratnie 2018 z dzi

Czytaj więcej