Czytasz: Sonik kupi malucha dla Hanksa

Sonik kupi malucha dla Hanksa

Monika Jaskólska poinformowała, kto jest ''dobrym duchem'' akcji "Bielsko-Biała dla Toma Hanksa".

- Jak wszystkim wiadomo większość czynności, które musimy wykonać przy naszym Fiacie 126 p, udało mi się załatwić za 1 uśmiech. Szczerze, to trudno nie było, gdyż większość bielskich firm i nie tylko, jest zachwycona akcją. Natomiast kwestia zakupu malucha w obecnym stanie, jak również opłata rejestracji, cła itp. muszą być pokryte gotówkowo - pisze na facebooku Monika Jaskólska, organizatorka akcji Bielsko-Biała dla Toma Hanksa.

Maluch dla Toma Hanksa

I dodaje, że tak jak wcześniej obiecywała, że stanie na głowie, aby każda złotówka, która została lub zostanie wpłacona na rzecz akcji, mogła trafić prosto do Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, musiała znaleźć "dobrego ducha" akcji, który będzie chciał ją wesprzeć.  

I znalazłam, to Rafał Sonik - pisze organizatorka.

Hanks maluch
Maluch dla aktora czeka na odbiór w Suwałkach, fot. Bielsko-Biała dla Toma Hanksa

Jak wyjaśnia, polski kierowca rajdowy i przedsiębiorca, zdecydował się na sfinansowanie zakupu „malucha” dla Toma Hanksa z kilku powodów: mocno popiera wszelkie inicjatywy i przedsięwzięcia, które promują Polskę na świecie oraz jako właściciel GH Gemini Park w Bielsku- Białej zawsze chętnie wspiera działania lokalnej społeczności.

Rafał Sonik i Gemini Park od początku aktywnie uczestniczą także we wsparciu lokalnej akcji „Nie wypada nie pomagać” na rzecz Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, której organizatorką jest Monika Jaskólska.

A już w najbliższą sobotę inicjatorka akcji wyrusza do Suwałk, po ''tego'' malucha.

- Prawdopodobnie do Bielska wrócimy ok. godz. 16:00. Chcę również stanąć na pół godziny pod bielskimi Ratuszem, tak aby symbolicznie połączyć te dwa miasta, które symbolicznie połączył Fiat 126 p. Następnie przyjedziemy do warsztatu, w którym przejdzie on generalny remont – mówi organizatorka.

Na profilu akcji podzieliła się także kolejną wiadomością: ''Już wkrótce na łamach dziennika The New York Times w rubryce "What in the World" ukaże się artykułu o naszej akcji.'' -  pisze.

Przypomnijmy, pod koniec grudnia 2016 r. organizatorka informowała: ''Samochód poszukiwany od dłuższego czasu mamy! Rocznik '74 ''odłożony'' czeka daleko od Bielska, ale sercem blisko.''

MALUCH DLA TOMA HANKSA - ZBIÓRKA WCIĄŻ TRWA

Zbiórka pieniędzy wciąż trwa. Skarbonka stoi w bielskim centrum handlowym Gemini Park. Co ważne, pieniądze ze zbiórki, praktycznie w całości, trafią do bielskiego Szpitala Pediatrycznego, dzięki temu, że wiele firm, biorących udział w akcji, oferuje swoje usługi za darmo.

Czytaj więcej