Czytasz: Nowy hotel w Katowicach już otwarty

Nowy hotel w Katowicach już otwarty

9 maja pierwszych gości przyjął nowy, czterogwiazdkowy Q Hotel Plus Katowice należący do sieci Q Hotel.

9 maja - na dzień przed rozpoczęciem Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach - pierwszych gości przyjął nowy, czterogwiazdkowy Q Hotel Plus Katowice należący do sieci Q Hotel.

Q Hotel Plus Katowice to czterogwiazdkowy hotel zlokalizowany w centrum miasta przy ul. Wojewódzkiej 12, zaledwie 400 m od Dworca Głównego oraz ok. 2 km od Spodka i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Podobnie jak pozostałe obiekty sieci, został on zaprojektowany głównie z myślą o gościach biznesowych

- Zdecydowaliśmy się na inwestycję w Katowicach, ponieważ zauważamy duży potencjał, jaki tkwi w całym regionie. Od kilku lat Górny Śląsk prężnie się rozwija, w samych Katowicach powstało wiele ciekawych obiektów, w których mogą być organizowane wydarzenia gromadzące kilka tysięcy osób - mówi Radosław Altheim, dyrektor zarządzający sieci Q Hotel.


Hotel jest połączony z częścią biurową - cały kompleks ma 6,1 tys. m kw. powierzchni użytkowej, z czego hotel zajmuje 3,3 tys. metrów. Bryłę budynku udało się wkomponować w istniejącą tkankę historyczną z uwzględnieniem odpowiedniego rytmu i podziału elewacji. Hotel zaprojektowany został przez pracownię AGK Architekci i M.O.T Studio.


Do dyspozycji gości hotel oddaje 121 w pełni wyposażonych pokoi oraz 2 sale konferencyjne Frappe i Mocca możliwe do połączenia w jedną o powierzchni 90 m². W hotelu znajduje się także restauracja serwująca m.in. tradycyjne dania kuchni śląskiej (takie jak hekele, śląski żurek czy galert), bar oraz sala fitness.


Q Hotel to dynamicznie rozwijająca się sieć hoteli, posiadająca poza wspomnianym wyżej obiektem, także cztery inne. Są to dwa hotele w Krakowie - 4* Q Hotel Plus Kraków i 3* Q Hotel Kraków, a także 4-gwiazdkowe Q Hotel Plus Wrocław i Q Hotel Grand Cru Gdańsk.
- Kolejną inwestycję planujemy w Warszawie. Zostały już w tym kierunku podjęte konkretne kroki - dodaje dyrektor sieci Q Hotel.

Czytaj więcej