Czytasz: Przejęli ponad 2 kilogramy marihuany, papierosy i broń. Zobacz wideo!

Przejęli ponad 2 kilogramy marihuany, papierosy i broń. Zobacz wideo!

Policjanci i funkcjonariusze katowickiej Straży Granicznej zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Popów. Mężczyzna posiadał ponad 2 kg marihuany, amfetaminę, papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz nielegalną broń palną i amunicję.

W miniony weekend kłobuccy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Katowicach – Pyrzowicach, realizowali sprawę dotyczącą naruszenia praw pracowniczych przez agencję pośrednictwa pracy zatrudniającą obywateli Ukrainy.

>> CZYTAJ: NARKOTYKI Z TABLETEK. ŚLEDCZY Z KATOWIC POMOGLI ROZBIĆ MAFIĘ << 

W czasie akcji stróże prawa zatrzymali 37-letniego mieszkańca gminy Popów, który posiadał ponad 2 kilogramy marihuany i amfetaminę. Co więcej podczas przeszukania odnaleziono nielegalną broń palną, amunicję oraz ponad 45 tys. papierosów bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymany mężczyzna usłyszał kilka zarzutów za, które grozi długi pobyt w więzieniu. We wtorek na wniosek śledczych i częstochowskiego prokuratora sąd zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt.

Nadzorowana przez Prokuraturę Rejonową w Częstochowie sprawa jest wielowątkowa i ma charakter rozwojowy. Nie wyklucza się kolejnych zatrzymań.

źródło: KMP w Kłobucku

Czytaj więcej