Czytasz: Prognoza pogody: W górach biało

Prognoza pogody: W górach biało

Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich do 5 cm. Wysoko w górach nawet 10 cm.

POGODA W PONIEDZIALEK, 14 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady początkowo deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. W rejonach podgórskich opady śniegu, początkowo miejscami deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich o 2 cm do 5 cm, wysoko w górach o 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 2°C do 4°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -5°C do -3°C. Temperatura maksymalna wystąpi rano, w ciągu dnia prognozowany jest spadek temperatury miejscami powodujący zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni, okresami powodujący zawieje śnieżne. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 110 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich o 2 cm do 5 cm, wysoko w górach o 5 cm do 8 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, w regionach podgórskich od -9°C do -6°C, wysoko w Beskidach od -13°C do -10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, okresami powodujący zawieje śnieżne. Wysoko w górach wiatr silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 110 km/h, północno-zachodni, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.

POGODA WE WTOREK, 15 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w górach od 2 cm do 5 cm. Temperatura maksymalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -6°C do -3°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C, w partiach szczytowych Tatr około -13°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne. 

W nocy zachmurzenie duże. Opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 3 cm do 5 cm, w górach od 8 cm do 15 cm. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, wysoko w Beskidach od -12°C do -9°C. Wiatr umiarkowany, chwialmi porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Czytaj więcej