Czytasz: Prognoza pogody: Pochmurny czwartek

Prognoza pogody: Pochmurny czwartek

Gęste chmury przesłonią niebo nad województwem śląskim. Śnieg spadnie tylko w górach.

POGODA W CZWARTEK, 17 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3°C do 6°C, w rejonach podgórskich od 2°C do 4°C, wysoko w Beskidach od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże. Miejscami słabe opady deszczu, przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. W górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -10°C do -7°C. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h, zachodni. W górach zawieje i zamiecie śnieżne.

POGODA W PIĄTEK, 18 STYCZNIA

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 0°C do 2°C, w regionach podgórskich od -2°C do 0°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Temperatura maksymalna wystąpi przed południem, potem spadek temperatury. Wiatr umiarkowany, porywisty, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, w rejonach podgórskich od -8°C do -5°C, wysoko w Beskidach od -8°C do -5°C. Wiatr początkowo umiarkowany, porywisty, zachodni, po północy stopniowo słabnący i skręcający na południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, po północy stopniowo słabnący i skręcający na południowo zachodni.