Czytasz: Prognoza pogody: Pochmurna niedziela

Prognoza pogody: Pochmurna niedziela

Chmury przesłonią niebo nad województwem śląskim. Będzie padać deszcz i śnieg.

Pogoda w niedzielę, 13 stycznia

W dzień zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady deszczu, miejscami deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wysoko w górach o 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 2°C do 3°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -1°C do -5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, zachodni i północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej wysoko w górach o 5 cm do 10 cm, w rejonach podgórskich miejscami o 1 cm do 5 cm. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -2°C do -6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, porywisty, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, zachodni i północno-zachodni.

 

Pogoda w poniedziałek, 14 stycznia

W dzień zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, przechodzące w opady śniegu. W rejonach podgórskich opady śniegu, początkowo miejscami deszczu ze śniegiem, w górach opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w rejonach podgórskich o 2 cm do 5 cm, wysoko w górach o 5 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna od 1°C do 3°C, w rejonach podgórskich od 0°C do 2°C, wysoko w Beskidach od -6°C do -2°C. Temperatura maksymalna wystąpi rano, później tamperatura będzie spadać i po południu wyniesie od -3°C do -1°C, w rejonach podgórskich od -5°C do -3°C, wysoko w Beskidach od -12°C do -8°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni skręcający na północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny, 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 90 km/h, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, północno-zachodni.

W nocy zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia. Okresami przelotne opady śniegu. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 2 cm do 5 cm, w rejonach podgórskich o 4 cm do 10 cm, wysoko w górach o 10 cm do 15 cm. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, w regionach podgórskich od -8°C do -5°C, wysoko w Beskidach od -15°C do -11°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, wysoko w górach wiatr dość silny i silny, 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, północno-zachodni, powodujący zamiecie i zawieje śnieżne.