Czytasz: Prognoza pogody na 4 i 5 kwietnia

Prognoza pogody na 4 i 5 kwietnia

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na południu Polski możliwe burze.

IMGW informuje, że od Irlandii, przez kraje Beneluksu, południowy Bałtyk po środkową Rosję rozciąga się strefa wyżów, północ i południe kontynentu znajdują się w zasięgu niżów. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, związanego z wyżem znad zachodniego Atlantyku, jedynie nad południem kraju utrzymuje się płytka zatoka niżowa ze stacjonarnym frontem atmosferycznym. Pozostaniemy, w stosunkowo ciepłym, powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie spadać.

4 kwietnia

We wtorek w zachodniej połowie Polski zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wybrzeżu i Pomorzu do godzin południowych mgły, rano lokalnie ograniczające widzialność do 100 m. Na południowym zachodzie okresami opady deszczu, a na wschodzie Dolnego Śląska i Opolszczyźnie po południu możliwe burze.

We wschodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże; po południu miejscami, głównie na południu, przelotne opady deszczu, a w Karpatach możliwe również burze. Temperatura maksymalna od 15 - 16 st. C na Pomorzu do 19 - 20 st. C na Podkarpaciu. Chłodniej na Suwalszczyźnie - około 13 st. C, na wybrzeżu - od 10 do 13 st. C oraz w kotlinach górskich - od 13 do 16 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu okresami duże. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby, wschodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 5 st. C. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Na południowym zachodzie i wybrzeżu duże z większymi przejaśnieniami. Na południowym zachodzie przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 2 do 4 st. C, na wschodzie województwa lokalnie spadek temperatury do -1 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, na południowym wschodzie, wschodni.

5 kwietnia

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu od zachodu wzrastające do dużego. Po południu i wieczorem przelotne opady deszczu, na południu województwa możliwe burze. Temperatura maksymalna od 12 st. C na północy do 20 st. C na południowym wschodzie województwa. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Czytaj więcej