Czytasz: Gwałtowne burze po południu

Gwałtowne burze po południu

Gwałtowne burze i przelotne opady deszczu po południu i wieczorem

Pogoda w niedzielę 

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Jak ostrzega IMGW od 14:00 możliwe burze z gradem. Opady deszczu do 35 mm. Temperatura maksymalna do 27 stopni Wiatr przeważnie umiarkowany, podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i w centrum Polski z rozpogodzeniami. We wschodniej połowie kraju stopniowo zanikające przelotne opady deszczu, miejscami burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna na przeważającym obszarze od 9 do 13 st., jedynie na krańcach południowo-wschodnich do 16 st. W kotlinach i dolinach sudeckich lokalnie spadek temperatury do około 6 st. Wiatr umiarkowany, okresami, zwłaszcza we wschodniej połowie kraju, porywisty, z kierunków zachodnich. Podczas burz porywy wiatru do 70 km/h.

POGODA W PONIEDZIAŁEK 

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże. W rejonach górskich lokalnie przelotne opady deszczu i burze. Temperatura maksymalna od 20 st. na Warmii i Mazurach do 23 st. na Dolnym Śląsku, nad morzem i na Suwalszczyźnie od 18 do 19 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Po południu przelotne opady deszczu, pod wieczór burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura maksymalna 27 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W nocy zachmurzenie duże, nad ranem większe przejaśnienia. Początkowo przelotne opady deszczu lub burze. Możliwy grad. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 20 mm. Temperatura minimalna 13 st. Wiatr na ogół umiarkowany, południowo-wschodni szybko skręcający na zachodni, w czasie burz w porywach do 70 km/h. W poniedziałek zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni.

Czytaj więcej