Czytasz: Jaka pogoda w Wigilię?

Jaka pogoda w Wigilię?

Będą białe święta? Zobacz prognozę pogody na najbliższe dni


Jak informuje IMGW, Europa północna i Wyspy Brytyjskie znajdują się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominuje wyż znad Węgier. Polska jest na skraju tego wyżu, tylko początkowo przez obszar kraju będzie przemieszczać się płytka zatoka niżowa z frontem chłodnym. Napłynie polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1020 hPa i nie będzie się zmieniać.

Pogoda 23 grudnia

W piątek na obszarze od Górnego Śląska i Małopolski po Podkarpacie, Lubelszczyznę i Podlasie zachmurzenie małe od zachodu wzrastające do dużego aż do wystąpienia opadów śniegu przechodzących w deszcz ze śniegiem i deszcz, przejściowo marznący deszcz powodujący gołoledź. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i opady deszczu lub mżawki, początkowo miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od -1 st. na wschodzie i lokalnie w dolinach karpackich, około 1 st. w centrum, do 4 st. na północnym zachodzie i nad morzem. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, a na wybrzeżu umiarkowany, okresami dość silny i porywisty.

W nocy zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, miejscami, zwłaszcza na północnym zachodzie opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub śniegu. Temperatura minimalna od -4 st. na południowym wschodzie i w dolinach karpackich, około -1 st. w centrum, do 2 st. na północnym zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr południowo-zachodni i zachodni, słaby i umiarkowany, na Pomorzu umiarkowany i dość silny, porywisty, na wybrzeżu w porywach do 65 km/h.

Pogoda 24 grudnia

W sobotę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, opady deszczu miejscami deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 1 st. na południowym wschodzie i w dolinach karpackich, około 3 st. w centrum, do 6 st. na północnym zachodzie i na wybrzeżu. Wiatr południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, na północy umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, a na wybrzeżu do 65 km/h.

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, przejściowo śniegu lub deszczu marznącego powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Temperatura minimalna -2 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

W sobotę w stolicy zachmurzenie duże. Po południu opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany, południowo-zachodni.

Zobacz pogodę na najbliższe dni:

(PAP)

Czytaj więcej