Czytasz: Prognoza pogody na 18 i 19 marca

Prognoza pogody na 18 i 19 marca

W sobotę i niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami.


Jak informuje IMGW, Europa zachodnia, południowo-zachodnia oraz południowa znajduje się pod wpływem wyżu z centrum w rejonie Azorów. Nad pozostałym obszarem kontynentu dominują niże z ośrodkami w południe nad północną Skandynawią, Islandią i Zatoką Pomorską. Polska jest w zasięgu niżu i strefy frontu z nim związanego, który przemieszczać się będzie w przez północną Polskę w kierunku Białorusi. Napływa polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 984 hPa i dalej będzie szybko spadać, wieczorem zacznie rosnąć.

18 marca

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, a na krańcach północno-wschodnich oraz w rejonach górskich opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Wysoko w górach opady śniegu. Opady miejscami o natężeniu umiarkowanym. W Sudetach prognozowana wysokość opadów do 15 mm. Temperatura maksymalna od 4 st.C na północnym wschodzie do 6 st.C w centrum i do 10 st.C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, w porywach w zachodniej połowie Polski do 70 km/h, w Sudetach 100 km/h, w Tatrach do 110 km/h, z kierunków zachodnich.

W sobotę w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu, jedynie początkowo bez opadów. Temperatura maksymalna 6 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st.C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni.

W nocy na północnym zachodzie Polski zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże z postępującymi od zachodu większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na południowym zachodzie głównie deszczu. Temperatura minimalna od -2 st.C miejscami na Pomorzu do -1 st.C, 2 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu do 70 km/h, w Tatrach do 80 km/h, przeważnie północno-zachodni.

19 marca

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przed południem opady deszczu ze śniegiem i deszczu, głównie we wschodniej części kraju. W drugiej części dnia opady deszczu postępujące od zachodu w głąb kraju.

Temperatura maksymalna od 4 st.C, 6 st.C na północy i wschodzie kraju oraz miejscami w rejonach podgórskich do 7 st.C, 10 st.C na pozostałym obszarze. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Na wschodzie oraz na krańcach północnych i w Tatrach wiatr w porywach do 70 km/h.

W niedzielę w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st.C. Wiatr początkowo umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, później słabnący, zachodni.

Czytaj więcej