Czytasz: Cieszcie się słońcem. Jutro popada

Cieszcie się słońcem. Jutro popada

Prognoza pogody na czwartek i piątek.

Czwartek będzie ciepły i pogodny. Termoetry pokażą do 24°C. Podobnie będzie w piątek. Jednak pod koniec dnia może popadać. Lokalnie możliwe burze. Prognozowana wysokość opadów w burzy do 15 mm. 

Pogoda w czwartek

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 22°C do 24°C, w rejonach podgórskich od 19°C do 21°C, wysoko w Beskidach od 11°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowy. 

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura minimalna od 11°C do 13°C, w rejonach podgórskich około 9°C, wysoko w Beskidach od 9°C do 12°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowy.

Pogoda w piątek

W dzień zachmurzenie umiarkowane wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu oraz burz. Prognozowana wysokość opadów w burzy do 15 mm. Temperatura maksymalna od 21°C do 24°C, w rejonach podgórskich od 19°C do 21°C, wysoko w Beskidach od 11°C do 14°C. Wiatr umiarkowany, południowo-wschodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 80 km/h, południowy. W czasie burz wiatr w porywach do 60 km/h. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich około 7°C, wysoko w Beskidach od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Czytaj więcej