Czytasz: Prognoza pogody: Marznący deszcz i śnieg

Prognoza pogody: Marznący deszcz i śnieg

Temperatura na granicy zera i opady. Może być ślisko na drogach i chodnikach.

Pogoda w czwartek, 6 grudnia

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, pod wieczór wzrastające do dużego. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C, w rejonach podgórskich od -1°C do 1°C, wysoko w Beskidach od -2°C do 0°C. Wiatr słaby wzmagający się do umiarkowanego i porywistego, południowo-wschodni i południowy. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże. Przemieszczające się z zachodu na wschód opady deszczu. W rejonach podgórskich przejściowo opady deszczu marznącego, powodujące gołoledź. Wysoko w górach początkowo również opady śniegu. Temperatura minimalna wystąpi przed północą i wyniesie około 1°C, w rejonach podgórskich około -1°C, wysoko w Beskidach -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków południowych. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 70 km/h, zachodni.

 

Pogoda w piątek, 7 grudnia

W dzień zachmurzenie całkowite. Opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6°C do 8°C, w rejonach podgórskich od 3°C do 6°C, wysoko w Beskidach od 1°C do 3°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

W nocy zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu, w rejonach podgórskich deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach -2°C do 0°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny i silny (od 30 km/h do 45 km/h), w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.