Czytasz: Prognoza pogody: Burze nad Śląskiem

Prognoza pogody: Burze nad Śląskiem

Deszczowe chmury zostaną z nami na dłużej.

Bez parasola ani rusz. Nad Polską zawisły chmury burzowe. W województwie śląskim możliwe są przelotne opady deszczu i burze. Przelotne, nie oznacza, że będą słabe. W czasie burz spadnie do 25 mm/m2 deszczu.

Pogoda w środę, 11 lipca

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. W czasie burz opady deszczu do 25 mm. Temperatura maksymalna od 25°C do 27°C, w rejonach podgórskich od 23°C do 25°C, na szczytach Beskidów od 18°C do 21°C. Wiatr słaby, zmienny. Wysoko w górach wiatr słaby i umiarkowany, południowy. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy zachmurzenie duże, nad ranem od zachodu większe przejaśnienia. Przelotne opady deszczu, miejscami burze. Prognozowana suma opadów miejscami do 20 mm. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 12°C, na szczytach Beskidów od 9°C do 12°C. Wiatr słaby, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr porywisty.

Pogoda w czwartek, 12 lipca

W dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 25°C, w rejonach podgórskich od 20°C do 22°C, na szczytach Beskidów od 16°C do 19°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 13°C do 15°C, w rejonach podgórskich od 10°C do 12°C, na szczytach Beskidów od 8°C do 10°C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, zachodni.

Czytaj więcej