Czytasz: Prognoza pogody: Bardzo ciepły poniedziałek

Prognoza pogody: Bardzo ciepły poniedziałek

Termometry pokażą do 18°C

POGODA W PONIEDZIAŁEK, 4 MARCA

W dzień zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna od 15°C do 18°C, w rejonach podgórskich od 11°C do 14°C, wysoko w Beskidach od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, lokalnie w rejonach podgórskich w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i południowy. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni. 

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich w ciągu nocy przechodzące w opady deszczu ze śniegiem; wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C, w rejonach podgórskich od 1°C do 3°C, wysoko w Beskidach od -4°C do -2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, okresami w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni. Wysoko w górach wiatr silny i bardzo silny, od 40 km/h do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, zachodni, miejscami powodujący zawieje śnieżne.

POGODA WE WTOREK, 5 MARCA

W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C, w rejonach podgórskich od 5°C do 7°C, wysoko w Beskidach od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, lokalnie w porywach do 55 km/h, zachodni. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni. 

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i w górach śniegu. Temperatura minimalna od 0°C do 3°C, w rejonach podgórskich lokalnie -1°C, wysoko w Beskidach od -3°C do -1°C. Wiatr umiarkowany, początkowo miejscami porywisty, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, początkowo w porywach do 70 km/h, zachodni