Czytasz: Wirus Petya w Polsce? Premier uspokaja

Wirus Petya w Polsce? Premier uspokaja

- Nie zdecydowaliśmy się na podwyższenie stopnia alarmowego - powiedziała Beata Szydło po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

- Po analizie informacji przedstawionych przez służby nie zdecydowaliśmy się na podjęcie decyzji o podwyższeniu stopnia alarmowego - powiedziała premier Szydło.

Poinformowała, że przygotowane zostały wytyczne i zalecenia, które zostaną przekazane do wszystkich instytucji rządowych.

- Sytuacja jest na bieżąco monitorowana - powiedziała premier, dodając, że służby na bieżąco analizują informacje dotyczące cyberataku.

Posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (fot. Kancelaria Premiera):

Na wspólnej konferencji prasowej po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego opinię publiczną uspokajał również szef MSWiA.

 

Systemy komputerowe - m.in. na Ukrainie, Danii, Wlk. Brytanii i Holandii - padły we wtorek ofiarą cyberataków. Według informacji medialnych zaatakowane miałby być też systemy komputerowe w Polsce. Szwajcarskie służby ds. cyberbezpieczeństwa podały po południu, że za awarie systemów komputerowych, do których doszło we wtorek w Europie, odpowiedzialny jest wirus typu ransomware znany jako Petya.

>> WIRUS PETYA ATAKUJE. PADŁY SYSTEMY SPRZEDAŻOWE INTER CARS! <<

Złośliwe oprogramowanie ransomware, przejmuje kontrolę nad komputerem, a następnie żąda od właściciela zapłaty lub podjęcia określonych działań w zamian za odblokowanie komputera.

Czytaj więcej