Czytasz: Praktyki z kosmosu!
Maja szansę przenieść się w przyszłość i uratować planetę Sustar77 przed zagładą ekologiczną!
Future Processing z Gliwic

Jest rok 2157. Na planecie Sustar77, skolonizowanej przez Polan, doszło do zachwiania ekosystemu. Na skutek niegospodarności mieszkańców planeta stoi przed widmem katastrofy ekologicznej. Zagładzie zapobiec ma powołany specjalnie w tym celu 15-osobowy sztab kryzysowy, który będzie musiał wykazać się sprytem, nieszablonowym myśleniem i dużą dozą kreatywności. W skład ekipy ratunkowej wejdą studenci, którzy pomyślnie przejdą dwuetapowy proces rekrutacji. Niecodzienny scenariusz wakacyjnego stażu zaproponowała gliwicka firma Future Processing. Dwumiesięczne płatne praktyki czekaja na studentów kierunków informatycznych. 

>> Przeczytaj artykuł o pracy w Future Processing <<

Przez dwa miesiące praktykanci pod czujnym okiem mentorów będą uczyć się dobrych praktyk tworzenia oprogramowania, a także pracy zespołowej, zasad komunikacji i technik twórczego myślenia. Zajęcia odbywać się będą w specjalnym Laboratorium Informatycznym, przygotowanym z myślą o potrzebach praktykantów. Spotkania mają mieć formę wykładów, warsztatów, prezentacji, ćwiczeń indywidualnych i grupowych, paneli dyskusyjnych i konsultacji ze specjalistami.

- Po zakończeniu praktyk studenci będą mogli wziąć udział w procesie rekrutacyjnym w firmie. Ilość miejsc dla najlepszych inżynierów będzie zależna od zapotrzebowania i projektów, które będą w tym czasie realizowane - zapewnia Jarosław Kacprzak, PR Manager Future Processing.

Film rekrutacyjny Future Processing

NIESTANDARDOWE METODY REKRUTACJI

Grywalizacja, jako sztuczne środowisko pracy, pomaga “odsłonić” prawdziwą naturę przyszłego pracownika, pokazać, jak radzi sobie w wymyślonej przestrzeni. Pracodawcy, zdaniem dr Magdaleny Kot Radojewskiej z WSB z Dąbrowy Górniczej, coraz częściej decydują się na niestandardowe metody rekrutacji.

- Zmieniają się oczekiwania pracowników w stosunku do pracodawców. Obecnie mamy rynek pracownika, a nie pracodawcy. W tym celu rekruci poszukują szczególnych kompetencji u pracowników. Nowoczesne metody, takie jak grywalizacja, pomagają zobaczyć, czy rekrut jest zaangażowany w wymyślony projekt, czy stara się, czy ma odpowiednie kompetencje do pracy na danym stanowisku - tłumaczy dr Magdalena Kot-Radojewska, adiunkt WSB w Dąbrowie Górniczej.

Pracodawcy w Polsce coraz częściej starają się wyróżnić pośród konkurencji i zachęcić przyszłych pracowników do pracy, np. poprzez uczestnictwo w targach pracy, czy aplikację na Facebooku.

>> Przeczytaj informację o Dniach Kariery 2017 <<

W tym celu kilka lat temu Kompania Piwowarska stworzyła “Grę o bro”, gdzie rekruterzy sprawdzali wiedzę kandydatów z zakresu social media, firmy oraz weryfikowali kompetencje miękkie.

źródło: Kompania Piwowarska

REKRUTACJA NA PLANETĘ DO POŁOWY KWIETNIA

Rekrutacja na praktyki potrwa do połowy kwietnia. Osoby, które wyślą swoje CV, otrzymają do rozwiązania zadanie, które ma na celu sprawdzić ich umiejętności programistyczne. Kolejnym etapem będą warsztaty kreatywne, podczas których studenci będą musieli się wykazać umiejętnościami miękkimi, takimi jak praca zespołowa czy odporność na stres. Do programu ostatecznie dostanie się 15 osób.

Więcej informacji o tegorocznych praktykach FP oraz o procesie rekrutacyjnym znajdziecie na stronie Future Processing.

 

Czytaj więcej