Czytasz: Zobacz pierwszy polski samolot dla VIP-ów. Wyląduje w środę

Zobacz pierwszy polski samolot dla VIP-ów. Wyląduje w środę

"Poniatowski" to pierwszy polski Gulfstream G550 dla VIP-ów. W środę wyląduje na Okęciu.

W środę, 21 czerwca 2017 r. odbędzie się uroczystość przyjęcia pierwszego samolotu Gulfstream G550 do służby w 1. Bazie Lotnictwa Transportowego w Warszawie - informuje Ministerstwo Obrony Narodowej.  Potwierdza to na Twitterze wiceminister Bartosz Kownacki.

21 czerwca 2017r. wyląduje na Okęciu pierwszy samolot do przewozu najważniejszych osób w państwie - "Książę J. Poniatowski" .@MON_GOV_PL pic.twitter.com/5pt7Qn7g95— Bartosz Kownacki (@KownackiBartosz) 17 czerwca 2017

Z artykułu “Zobacz pierwszy polski samolot dla VIP-ów. Wyląduje w środę”.
  • Kliknij aby tweetnąć

Książę Józef Poniatowski - tak będzie się nazywał pierwszy nowy samolot dla polskich VIP-ów.

Józef Poniatowski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski i Kazimierz Pułaski zostali wybrani na patronów pięciu samolotów Gulfstream G550 i Boeing 737 do przewozu najważniejszych osób w państwie.

W listopadzie 2016 r. MON podpisało z firmą Gulfstream umowę na dostawę dwóch małych samolotów G550. Natomiast w marcu 2017 r. został zawarty kontrakt na trzy samoloty średniej wielkości Boeing 737 (dwa nowe i jeden używany). Pierwszy G550 ma przylecieć do Polski w środę, a pierwszy, używany B737 - do połowy listopada (wcześniej ma przylecieć drugi G550).

Zobacz zdjęcia pierwszego samolotu dla VIP-ów zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Obrony Narodowej. Ostatnie przygotowania.

Zdjęcia: Ministerstwo Obrony Narodowej:. ppor. Robert Suchy/CO MON

Czytaj więcej