Czytasz: Pomogą Ślązaczkom w walce z rakiem

Pomogą Ślązaczkom w walce z rakiem

Fundacja Omea Life otwiera dziś swój śląski oddział. W spotkaniu może wziąć udział każdy.

Fundację OmeaLife tworzą Olga, Magda, Ewelina i Agnieszka, czyli cztery młode dziewczyny z Pomorza. Poznały się przed gabinetem onkologa trzy lata temu, kiedy dowiedziały się, że mają nowotwór piersi. Zaprzyjaźniły się. Dziewczyny leczyły się i równocześnie pracowały, wychowywały dzieci, chodziły na imprezy i spotykały się z przyjaciółmi. Dbały też o wygląd, nie przestały chodzić w szpilkach, malować się i nosić sukienek. Wiedziały, że się uda i nie straciły swojego optymizmu. Teraz chcą nim zarażać innych.

Od ponad roku prężnie działają w swoim województwie pomagając innym kobietom przejść przez trudny okres leczenia. Ich działania budzą zainteresowanie w całej Polsce.

Lekarze z Instytutu Onkologi w Gliwicach poznali OmeLife na jednej z konferencji medycznych i zobaczyli w nich potencjał. Zachęcili, by na Śląsku zrobiły oddział swojej fundacji. Dziewczyny zgodziły się bez wahania.

Chcecie je poznać?

Okazją do tego będzie dzisiejsze spotkanie pod hasłem „Siła-Determinacja-Marzenia”, które będzie motywować pacjentów do walki z chorobą i zachęcać młode kobiety do regularnego kontrolowania zdrowia. Spotkanie odbędzie się o godz. 17 w gliwickim kinie Amok.

Olga, Magda, Ewelina i Agnieszka opowiedzą o swojej chorobie i walce z rakiem. W spotkaniu wezmą też udział specjaliści: prof. dr hab. n. med. Krzysztof Składowski, dyrektor Centrum Onkologii w Gliwicach oraz dr Michał Jarząb, szef Breast Unit w Centrum Onkologii w Gliwicach. Silesion.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Kamil Durczok weźmie udział w spotkaniu, które poprowadzi Maria Zawała.

Poznamy też wolontariuszki, które będą tworzyć pierwszy oddział Omea Life na Śląsku.

Plan jest taki:

17:00 – 17:10 Otwarcie spotkania

17:10 – 17:30 #Siła #Determinacja #Marzenia
Motywacja do walki z chorobą oraz wizualizacja przyszłości na przykładzie Olgi, Magdy, Eweliny i Agnieszki – założycielek fundacji.

17:30 – 18:20 Przerwa w emisji Kamila Durczoka.
„Nic tak dobrze nie robi po przejściach, jak potwierdzenie siebie w nowej odsłonie.”
Kamil Durczok & OmeaLife. Moderator: Redaktor Maria Zawała

18:20 – 18:50 Przerwa kawowa

18:50 – 19:00 Realizowane zadania i plany na przyszłość fundacji.

19:00 – 19:15 OmeaLife na Śląsku. Projekt Północ - Południe.
19:15 – 19:40 Mateusz Wróbel Akustycznie.

Czytaj więcej