Czytasz: Politycy na Twitterze gratulują sukcesu Kamilowi Stochowi

Politycy na Twitterze gratulują sukcesu Kamilowi Stochowi

Wyrazy uznania dla sportowca napisali w m.in. członkowie rządu oraz opozycji.

Politycy na Twitterze gratulują Kamilowi Stochowi złotego medalu w skokach narciarskich na igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu. Wyrazy uznania dla sportowca napisali w m.in. członkowie rządu oraz opozycji.

Gratulacje mistrzowi olimpijskiemu złożył marszałek Sejmu Marek Kuchciński: "Wielkie gratulacje Panie Kamilu! #PolskaDuma".

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przypomniał, że na złoty medal w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Polacy musieli długo czekać: "czekaliśmy, czekaliśmy i doczekaliśmy się". Pogratulował również "złotemu mistrzowi" sukcesu: "brawo Kamil Stoch. Złoty Mistrzu!!! Dziękujemy". Do tweeta dołączył zdjęcie Kamila Stocha z igrzysk w Pjongczangu.

Gratulacje dla Kamila Stocha jak i całej ekipy złożyła również wicemarszałek Sejmu i rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Mamy olimpijskie złoto #KamilStoch, ale pięknie, gratulacje dla Kamila i dla całej ekipy".

Rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska napisała na Twitterze, że złoty medal olimpijski jest "wspaniałym" sukcesem zarówno dla sportowca, jak i całego zespołu. "Mamy złoto olimpijskie! Brawo Kamil Stoch! Gratulacje dla całego zespołu! Wspaniały sukces!".

Sportowego sukcesu Kamilowi Stochowi pogratulował lider PO Grzegorz Schetyna podkreślając, że olimpijskie złoto smakuje wyjątkowo, szczególnie bez polityki. "Olimpijskie złoto smakuje wyjątkowo. Szczególnie bez polityki. Brawo #KamilStoch! Czas na drużynę" - napisał na Twitterze Schetyna.

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer napisała na Twitterze: "Jeeest złoto dla Stocha! Gratulacje !!!". Były szef Nowoczesnej Ryszard Petru w swoich gratulacjach podkreślił, że cała Polska jest dumna. "Brawo Kamil Stoch! Cała Polska jest dumna".

W niedzielę Kamil Stoch został w Pjongczangu mistrzem olimpijskim w skokach narciarskich. W konkursie na dużym obiekcie wyprzedził Niemca Andreasa Wellingera i Norwega Roberta Johanssona.

To pierwszy polski medal w tegorocznych zimowych igrzyskach i 21. w historii.

Stoch wywalczył trzecie olimpijskie złoto w karierze. Cztery lata temu w Soczi triumfował zarówno na normalnym, jak i na dużym obiekcie. (PAP)

Czytaj więcej