Czytasz: Przydadzą się parasole
Z północnego zachodu napływa chłodne powietrze polarno-morskie. IMGW ostrzega przed burzami z gradem.

Jak informuje IMGW, nad Europą zachodnią oraz wschodnimi krańcami kontynentu pogodę kształtują wyże. Pozostały obszar znajduje się w zasięgu niżów. Polska jest pod wpływem płytkiej zatoki związanej z rozległym niżem z ośrodkiem nad północną Skandynawią. Z północnego zachodu na południowy wschód kraju przemieszcza się chłodny front atmosferyczny, za którym napływa chłodne powietrze polarno-morskie.

PROGNOZA POGODY NA ŚRODĘ 5 KWIETNIA

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, wysoko w górach przechodzące w opady śniegu. W południowo-wschodniej połowie Polski miejscami burze. W burzach wysokość opadu do 20 mm i możliwy grad. Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie meteorologiczne o możliwości wystąpienia burz z gradem na terenie województwa śląskiego. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 14:00 do godz. 22:00 dn. 05.04.2017 r. Prognozuje się miejscami wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, oraz porywami wiatru do 65 km/h. Lokalnie grad.

Temperatura maksymalna od 10 st., 12 st. na Pomorzu do około 17 st. w centrum i do 20 st. na południowym wschodzie. W rejonach podgórskich lokalnie od 12 do 14 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni, a na wschodzie z kierunków południowych. Na wybrzeżu porywy wiatru do 60 km/h, a w czasie burz do 70 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na wschodzie i południowym wschodzie początkowo burze, prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, lokalnie możliwy grad. W rejonach podgórskich oraz w górach okresami opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Wysoko w Karpatach prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 15 cm. Temperatura minimalna od 2 st. lokalnie na północy do 4 st., 6 st. na przeważającym obszarze kraju i do 8 st. na południowym wschodzie. W dolinach górskich od 0 do 1 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, miejscami porywisty, zachodni i północno-zachodni. Na zachodzie kraju oraz w rejonach burz porywy wiatru do 55 km/h, nad morzem do 65 km/h, a wysoko w górach do 70 km/h.

PROGNOZA POGODY NA CZWARTEK 6 KWIETNIA

W czwartek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w górach okresami opady śniegu. Temperatura maksymalna przeważnie od 8 do 11 st., na północy i w kotlinach sudeckich miejscami 7 st., a w dolinach karpackich lokalnie 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, miejscami porywisty, w zachodniej połowie kraju okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

KATOWICE - PROGNOZA POGODY NA NAJBLIŻSZE DNI

źródło: google.com

Czytaj więcej