Czytasz: Początek października, a w sklepach już święta

Początek października, a w sklepach już święta

Mikołaje, bombki, renifery. Świąteczne ozdoby i słodycze atakują już sklepy i internet.

Tegoroczny sezon świąteczny zaczął się wyjątkowo wcześnie. Widoczny jest i w sklepach, i w sieci.

Menadżerowie śląskich galerii handlowych mówią jednak, że świąteczne dekoracje w ich sklepach pojawią się dopiero pod koniec listopada. Agnieszka Dźwigoń z Galerii Katowickiej zaznacza, że najemcy sklepów sami wybierają sobie czas ekspozycji tematycznych. Kiedy więc dekoracje i świąteczny towar pojawi się w ich witrynach, nie jest zależne od samej galerii.

Świątecznie jest już także w czeladzkim M1. W tutejszym sklepie Tkmaxx zaopatrzyć się można w bożonarodzeniowe ozdoby, m.in. bombki i renifery. Święta o tej porze roku w sieciówce pochodzącej ze Stanów Zjednoczonych nie dziwią aż tak bardzo. W kulturze anglosaskiej okres przygotowań do świąt zaczyna się zawsze znacznie wcześniej niż w Polsce.

Łukasz Mędrysa, który prowadzi blog Advertising is Exciting, szacuje, że w tym roku sezon świąteczny rozpoczął supermarket Selgros Cash&Carry.

Tymczasem internauci piszą, że już od 20 września w sklepach Nanu-Nana kupić można dekoracje świąteczne.

Również w sieciówce Kaufland święta trwają w najlepsze, tam z kolei od kilku dni kupić już można m.in. świąteczne słodycze.

 

W sieci świątecznych akcentów też nie brakuje. Wystarczy odwiedzić internetowy sklep RTVeuroAGD, żeby zobaczyć świąteczne Mikołaje reklamujące oczywiście... wyprzedaże.

GDZIE JESZCZE SĄ ŚWIĘTA?

Czytaj więcej