Czytasz: Równi w zabawie!
Płotek interaktywny, huśtawka stalowa dla dzieci na wózkach, bongos. W Parku Miejskim w Tychach otwarto dziś plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych.

Kilkanaście przyrządów - zabawek pojawiło się w Parku Miejskim. Z placu zabaw od dziś mogą korzystać wszystkie dzieci. Specjalne huśtawki dla wózków inwalidzkich, ławka Kameleon czy kołyska na sprężynach. Atrakcja powstała z myślą o dzieciach niepełnosprawnych, bo jak mówią fizjoterapueci z Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach, zabawa może być częścią rehabilitacji. Otwarcie placu zabaw przy centrum w Katowicach-Ligocie nastąpiło na początku czerwca.

Plac zabaw dla dzieci niepełnosprawnych w Tychach:

Plac zabaw w Tychach kosztował 275 000 złotych.  Za tą kwotę powstał plac zabaw z różnymi elementami do zabawy, m.in. zestaw zabawowy integracyjny, linowy stożek obrotowy, płotek interaktywny, huśtawka Bocianie Gniazdo, huśtawka stalowa dla dzieci na wózkach, piaskownica na podeście, kołyska na sprężynach deszczowe koło oraz urządzenia muzyczne z różnych stron świata: Bongos, Chimes Quartet, Chimes czy Drum.

Na placu zabaw zlokalizowanym w Parku Miejskim (obok placu zabaw Nivea) znalazły się także ławki metalowo – drewniane z oparciem, ławka Kameleon, ławka Żółw. Prace przy budowie pierwszego w mieście placu dla dzieci z niepełnosprawnością trwały dwa miesiące.  

Czytaj więcej