Czytasz: Pies na wybiegu
01:31
Józefowiec i Wełnowiec to dzielnice przyjazne psom. Dowodem na to ma być działający od paru dni Dog Park – wybieg dla psów.

Zlokalizowany jest u zbiegu ulic Feliksa Nowowiejskiego oraz Kotlarza w Katowicach. Wyposażony w przeszkody dla psów, dwie śluzy, trawniki oraz piasek tworzy spójną, profesjonalnie wykonaną i bezpieczną przestrzeń do zabaw z czworonogami.

Psi park realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jego powierzchnia wynosi 820 m2. Główną nawierzchnią jest piasek, a przez wybieg biegnie utwardzana ścieżka.

Znajdziemy tu przeszkody (agility) takie jak slalom, tunel, kładka, hopka i równoważnia, a w ich projektowaniu brał udział psi behawiorysta.

Głównymi celami projektu są budowa relacji człowiek pies, a także stworzenie jakościowej przestrzeni do zabawy z pupilem.

Projekt ma też propagować ideę sprzątania po swoim psie, a w przyszłości ma stać się także punktem ogłoszeń o zaginionych pupilach i miejscem, w którym obywać się będą osiedlowe zawody w posłuszeństwie i sprawności psa.

W naszym województwie to nie jedyny wybieg dla piesków. W Chorzowie są dwa, w Parku Śląskim oraz w Chorzowie Batorym, przy ul. Czempiela 52, parki dla czworonogów mają także: Pszczyna, przy ul. Bielskiej, Ustroń, w Parku Kościuszki, Tychy - na rogu ulic Hlonda i Burshego, Gliwice, na osiedlu Kopernika oraz Sosnowiec - w Parku Środula.

Czytaj więcej