Czytasz: Śmiertelny wypadek na A1! Autostrada odblokowana

Śmiertelny wypadek na A1! Autostrada odblokowana

Jedna osoba zginęła, osiem zostało rannych. Ruch na A1 był zablokowany do późnych godzin wieczornych.

 

AKTUALIZACJA

21.00

Po śmiertelnym wypadku autostrada A1 w Piekarach w stronę Ostrawy jest już przejezdna. Przed południem doszło tam do wypadku, w którym zginęła jedna osoba, 8 zostało rannych - podała policja.

15.00 Wciąż zablokowana jest autostrada A1 po wypadku, który zdarzył się o godzinie 11. 

Zderzenie dwóch samochodów na autostradzie A1 na wysokości Piekar Śląskich. Wypadek wydarzył się około godz. 11. Samochody jechały w kierunku Gliwic. Godzinę wcześniej w tym samym miejscu z niewiadomych przyczyn samochód ciężarowy najechał na barierki energochłonne. Ciężarówka zablokowała prawy pas autostrady. Na miejscu zjawiła się pomoc drogowa, która zabezpieczyła pojazd. To właśnie w nią uderzyły dwa auta. Jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Policjanci zabezpieczyli to miejsce, ale autostrada jest wciąż zablokowana w obu kierunkach - poinformował nas dyżurny policji autostradowej. 

 

Ruch w kierunku Gliwic jest zamknięty. Aby uniknąć korka, trzeba w Ożarowicach zjechać na drogę krajową nr 78, a później drogę wojewódzką 911 przez miejscowości Świerklaniec i Orzech.W przeciwnym kierunku blokada jest na wysokości Bytomia. Ruch puszczony jest przez centrum Bytomia. 

Szczegółowe okoliczności wyjaśnia policja.

 

 

Czytaj więcej