News

Śmiertelny wypadek na A1! Autostrada odblokowana

Jedna osoba zginęła, osiem zostało rannych. Ruch na A1 był zablokowany do późnych godzin wieczornych.

 

AKTUALIZACJA

21.00

Po śmiertelnym wypadku autostrada A1 w Piekarach w stronę Ostrawy jest już przejezdna. Przed południem doszło tam do wypadku, w którym zginęła jedna osoba, 8 zostało rannych - podała policja.

15.00 Wciąż zablokowana jest autostrada A1 po wypadku, który zdarzył się o godzinie 11. 

Zderzenie dwóch samochodów na autostradzie A1 na wysokości Piekar Śląskich. Wypadek wydarzył się około godz. 11. Samochody jechały w kierunku Gliwic. Godzinę wcześniej w tym samym miejscu z niewiadomych przyczyn samochód ciężarowy najechał na barierki energochłonne. Ciężarówka zablokowała prawy pas autostrady. Na miejscu zjawiła się pomoc drogowa, która zabezpieczyła pojazd. To właśnie w nią uderzyły dwa auta. Jedna osoba zginęła, cztery zostały ranne. Na miejsce wezwany został śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

- Policjanci zabezpieczyli to miejsce, ale autostrada jest wciąż zablokowana w obu kierunkach - poinformował nas dyżurny policji autostradowej. 

 

Ruch w kierunku Gliwic jest zamknięty. Aby uniknąć korka, trzeba w Ożarowicach zjechać na drogę krajową nr 78, a później drogę wojewódzką 911 przez miejscowości Świerklaniec i Orzech.W przeciwnym kierunku blokada jest na wysokości Bytomia. Ruch puszczony jest przez centrum Bytomia. 

Szczegółowe okoliczności wyjaśnia policja.

 

 

Czytaj więcej

 

 

Napisz do autora a.wietrzyk@silesion.pl
Zmiana kategorii na: Długi weekend