Czytasz: Pedofil z Gliwic wpadł w zasadzkę. Chciał spędzić noc z 14-latką

Pedofil z Gliwic wpadł w zasadzkę. Chciał spędzić noc z 14-latką

27-latek umówił się na spotkanie z 14-latką. Takiego finału sprawy jednak się nie spodziewał.

Policja z Chrzanowa (woj.małopolskie) otrzymała od jednej z mieszkanek niepokojącą informację. 19-latka powiedziała, że na jednym z portali społecznościowych nawiązała kontakt z 27-letnim mężczyzną. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że... kobieta podała się za 14-letnią dziewczynkę.

Pomimo kilkukrotnie podkreślonej informacji o wieku, 27-latek w rozmowie zaproponował rzekomej 14-latce spotkanie w jej mieszkaniu. 

– Pomimo wyraźnie przekazanej informacji o wieku, mężczyzna w trakcie prowadzonej rozmowy zaproponował rzekomej nastolatce spotkanie w Chrzanowie, którego zwieńczeniem miało być odbycie stosunku seksualnego oraz innych czynności seksualnych w mieszkaniu dziewczyny, z którą czatował na Internecie. – informuje chrzanowska policja.

W środę, policjanci wiedząc, którym pociągiem i o jakiej porze będzie jechał na spotkanie 27-latek, zorganizowali zasadzkę.  W trakcie podróży zatrzymali mężczyznę, który okazał się być mieszkańcem Gliwic. 27-latek był kompletnie zaskoczony, że... zamiast spotkania z nastolatką, noc będzie musiał spędzić w areszcie.

Mężczyzna usłyszy zarzut z art. 200a par 2 KK, tj. nwiązywanie kontaktu z osoba małoletnią za pomocą systemu teleinformatycznego w celach pedofilskich, który zagrożony jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.