Czytasz: Patriotyczny Lubliniec 1 sierpnia

Patriotyczny Lubliniec 1 sierpnia

Oddaj hołd powstańcom warszawskim.

1 sierpnia 2017 r. na terenie Bulwaru im. F. Grotowskiego w Lublińcu odbędzie się impreza plenerowa „Patriotyczny Lubliniec – oddaj hołd Powstańcom Warszawskim”.

Będzie to już kolejne wydarzenie o charakterze patriotycznym, edukacyjnym, w którym udział biorą lublinieccy policjanci rozszerzone w tym roku o akcję honorowego oddawania krwi „Mam to we krwi”.

Organizatorami wydarzenia są: Związek Harcerstwa Polskiego Hufiec Lubliniec , Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, Jednostka Wojskowa Komandosów, Służba Więzienna – Zakład Karny w Lublińcu oraz Fundacja „WSPIERAM Cicho i Skutecznie” natomiast patronat honorowy nad przedsięwzięciem objął Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Katowicach.

W dniu imprezy na lublinieckim Rynku będzie można honorowo oddać krew. Organizatorzy zapewnili bardzo bogaty program, który przewiduje pokazy sprzętu służb mundurowych, gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, konkurs wiedzy o Powstaniu Warszawskim, wystawy fotograficzne, pokazy filmowe czy spotkanie z weteranem.

Impreza odbędzie się 1 sierpnia 2017r., godz. 10.00 - 14.00, Bulwar im. F. Grotowskiego w Lublińcu.