Czytasz: Katowice: "Papierowa czy plastikowa?" Klienci popularnej sieci mogą wybierać

Katowice: "Papierowa czy plastikowa?" Klienci popularnej sieci mogą wybierać

Klienci popularnej sieci mogą wybrać między słomką plastikową a papierową.

W poniedziałek, 7 stycznia klienci McDonald’s przy ulicy Stawowej w Katowicach, przy zamawianiu napoju mogli usłyszeć: "Słomka papierowa czy plastikowa?". Na stolikach pojawiły się także naklejki zachęcające do wybrania słomki z papieru, bądź całkowitym zrezygnowaniu z niej.

 

Papierowe słomki w McDonald's

Skąd te nowości? Wszystko za sprawą testowania rozwiązania, które pozwoli zastąpić słomki wykonane z plastiku. Goście będą mogli wybrać standardową słomkę z plastiku, słomkę z papieru lub całkowicie zrezygnować ze słomki. Testy prowadzone są jedynie w kilku punktach McDonald’s w Polsce, oprócz Katowic, w Poznaniu, Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

McDonald's rok temu ogłosił strategię Scale for Good, w myśl której do 2025 roku wszystkie opakowania, w których klienci otrzymują jedzenie, będą trafiać do recyklingu, a materiał z którego opakowania są wykonane, będzie pochodził ze źródeł odnawialnych.

 - Słomki ze względu na swój mały rozmiar są trudne do wychwycenia przez systemy segregacji odpadów i dlatego nie są poddawane segregacji i recyklingowi w takim stopniu, jak inne odpady plastikowe. W minionym roku dużo mówiło się o tej kwestii. To jednak tylko jeden z aspektów szerszego tematu opakowań jednorazowych, na którym się skupiamy w ramach strategii Scale For Good. - mówi Anna Borys-Karwacka, dyrektor ds. korporacyjnych McDonald’s Polska.

Test, w którym klienci wybierają między słomką plastikową a papierową, bądź całkowicie rezygnują z jej użycia, potrwa do 27 stycznia 2019 roku.