Czytasz: Palmiarni nie odwiedzisz. Ma przerwę

Palmiarni nie odwiedzisz. Ma przerwę

Większość planuje już wakacyjne urlopy. „Urlop” od zwiedzających będzie miała też gliwicka Palmiarnia. Przez niemal miesiąc w obiekcie trwać będzie przerwa techniczna.

Chcielibyście wykorzystać wolne na zwiedzenie palmiarni w Gliwicach? Nic z tego. Jak informuje Miejski Zarząd Usług Komunalnych w Gliwicach, obiekt już od najbliższego poniedziałku (26 czerwca) będzie zamknięty. Powód? Coroczna przerwa techniczna. - Lato to idealna pora na zabiegi, ponieważ rośliny wrażliwe na niższe temperatury można wystawić na zewnątrz obiektu – tłumaczą w Palmiarni.

Zrobi się bardziej tropikalnie

Jak wyglądać będzie ta mała metamorfoza? - W lipcu planujemy wzbogacenie ekspozycji roślinnej w pawilonie tropiku oraz historycznym o nowe, dorodne okazy palm. Również duże zmiany w obsadzie ryb czekają nas w największym zbiorniku prezentującym środowisko rzeki Amazonki – zapowiada Marek Bytnar Kierownik Palmiarni Miejskiej w Gliwicach.

Wiele się zmieni. Na lepsze

Ale to nie koniec. Poza zmianami dotyczącymi roślinności, przejdzie je też sam budynek. Pomalowane zostaną poręcze antresoli, naprawiane będą nawierzchnie alejek oraz podesty pod akwariami i schody drewniane w pawilonie sukulentów. Prace remontowe obejmą także centralne ogrzewanie, sieć grzewczą, instalację elektryczną i wodną.

Przerwa techniczna potrwa do 22 lipca włącznie. Później będzie można zobaczyć Palmiarnię w nowej odsłonie.

Czytaj więcej