Czytasz: Pablo Escobar zamieszkał w Sosnowcu!

Pablo Escobar zamieszkał w Sosnowcu!

Sosnowiec ma nowy, imponujący mural! Kto za tym stoi? Takiego autora chyba się nie spodziewaliście...

Wzorzysta koszula, policyjny identyfikator i szelmowski uśmiech. Reprodukcja najsłynniejszego portretu kolumbijskiego bossa kartelu narkotykowego, Pabla Escobara, ozdobiła mur kamienicy przy DK94 w Sosnowcu! Radosny Escobar ma około czterech metrów wysokości i spogląda śmiało na supermarket Auchan, który stoi po drugiej stronie ulicy.

Zobacz:

Kto jest autorem imponującego muralu? Pod pracą podpisuje się kolektyw Koneserzy Sztuki. Grupa, związana mocno z Zagłębiem Sosnowiec, znana jest w regionie z nietypowych inicjatyw artystycznych, zazwyczaj akcentujących wsparcie dla klubu sportowego z Sosnowca. I choć najczęściej Koneserzy Sztuki decydują się malować herb klubu i kibicowskie hasła, chętnie sięgają też po bohaterów masowej wyobraźni. Przed Escobarem, zagłębiowskie budynki ozdobili już Don Corleone, Blues Brothers, Hulk czy... Kubuś Puchatek!

fot. fanpage Konserów Sztuki

Co o ich pracy myślą mieszkańcy Zagłębia?

- Lepiej tak, niż gdyby mieli pisać wulgaryzmy - mówi pani Anita.

- Oni to malują w całym Sosnowcu i bardzo dobrze. W Katowicach tego nie mają - dodaje pan Michał. - Proszę zobaczyć, jak to jest starannie namalowane. To nie jest zwykłe graffiti, to jest sztuka!

Mural z Escobarem nie jest jeszcze gotowy. Tabliczka, którą trzyma kolumbijski boss w areszcie w Medellin jest na razie pusta. Czy Koneserzy postanowią wykorzystać tę przestrzeń, żeby zaakcentować miłość do Zagłębia Sosnowiec, czy jednak postawią na wierność oryginałowi? Tego dowiemy się już niedługo. Podobnie jak tego, co jeszcze mają w planach...

Czytaj więcej